nauka zdalna

i

Autor: unsplash.com

Rewolucja w szkołach. Zaszczepieni uczniowie NIE BĘDĄ się uczyć zdalnie!

2022-02-03 8:24

Prawdziwa rewolucja we włoskich szkołach. Zgodnie z decyzją rządu, zaszczepieni uczniowie nie będą już kierowani na zdalne nauczanie w przypadku zakażeń w klasie. To już kolejna zmiana zasad funkcjonowania szkół we Włoszech na obecnym etapie pandemii. Uczniowie niezaszczepieni będą w takiej sytuacji uczyć się w domu przez pięć dni, a nie 10, jak dotąd.

- Szkoła jest sercem naszego kraju, a my chcemy pracować na rzecz tego, by możliwie najbardziej zredukować zdalne nauczanie - oświadczył na konferencji prasowej Roberto Speranza, włoski minister zdrowia.

Wyraził przekonanie, że obecna faza pandemii jest inna.

- Dlatego postanowiliśmy, że zaszczepieni uczniowie nie będą już uczyć się zdalnie, a w nielicznych przypadkach nauki w domu będzie ona trwać pięć, a nie 10 dni, jak obecnie - zaznaczył.

Zmiany dotyczą wszystkich poziomów placówek oświatowych. W przedszkolach dzieci pozostaną w domach, gdy wykrytych będzie pięć przypadków zakażeń. W szkołach podstawowych po pięciu infekcjach w klasie na zdalne nauczanie zostaną wysłani tylko uczniowie niezaszczepieni; w szkołach średnich - po wykryciu dwóch przypadków.

- Zmierzamy w stronę nowej normalności zachowując pełną ostrożność, bo wirus jest obecny nadal i to w sposób znaczący, tak w szkołach, jak w i naszym życiu" - oświadczył minister oświaty Patrizio Bianchi.

Ministrowie prawicowej Ligi wyjaśnili, że podczas posiedzenia rządu nie poparli, jak to ujęli w oświadczeniu, "dyskryminacji" i podziału uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych.

- Nie ma żadnej dyskryminacji, a szczepionki są narzędziem, które pozwala nam otworzyć nową fazę - tak odniósł się do tego minister zdrowia. Podkreślił, że należy nalegać na szczepienia.

Ponadto rząd zdecydował, że przepustka Covid-19 dla osób po trzech dawkach nie będzie miała limitu ważności.

Jeśli zaś jakiś region zostanie ogłoszony czerwoną strefą, to restrykcje nie będą dotyczyć zaszczepionych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!