Bieg WOŚP

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Bieg WOŚP

Wirtualny bieg WOŚP 2022 - na czym polega? Jak wziąć udział? Ile wynosi datek?

2021-11-26 15:20

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale też wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich będzie wirtualny bieg w ramach akcji "Policz się z cukrzycą". W naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na jego temat.

Wirtualny bieg WOŚP 2022 - na czym polega? Jak wziąć udział? Ile wynosi datek? Wszystko, co musicie wiedzieć o tym wydarzeniu znajdziecie w naszym artykule. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to za każdym razem okazja do wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach, a wirtualny bieg bez wątpienia do takich należy. Wyjątkowa impreza biegowa trwać będzie przez kilka dni jako część akcji "Policz się z cukrzycą". W jej ramach od wielu lat odbywa się też normalny bieg po ulicach Warszawy. W biegu wirtualnym można zaś wziąć udział z każdego miejsca na świecie. W dalszej części artykułu opisujemy jego zasady i procedurę zapisów.

Bunt w ośrodku dla migrantów

Na czym polega wirtualny bieg WOŚP 2022?

Wydarzenie jest wirtualną formą uczestnictwa w 16. biegu "Policz się z cukrzycą". Każdy, kto zdecyduje się brać w nim udział sam decyduje o miejscu i trasie biegu. Można więc pobiec z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym wymogiem jest przebiegnięcie dystansu liczącego minimum 5 km.

Jak wziąć udział w wirtualnym biegu WOŚP?

Wirtualny bieg "Policz się z cukrzycą" można odbyć w terminie 24-30.01.2022. By w tych dniach przebiec 5 km na rzecz akcji, należy dokonać rejestracji i wpłacić datek na cel biegu. W 2022 roku jest nim zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Przekazanych zostanie na to 100% wpływów z datków. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem tej strony. Odbywa się w dwóch turach:

  • 1 tura - 14.11.2021 - 06.01.2022 lub do wyczerpania miejsc (limit 10 000) - wysyłka pakietów do 26.01.2022 r.  
  • 2 tura - 10 - 30.01.2022 - (bez limitu miejsc) wysyłka pakietów do 31.03.2022 r.

Po rejestracji uczestnicy i uczestniczki dostaną kod do platformy wirtualnej, gdzie za pomocą aplikacji biegowej JustMove zliczone zostaną wszystkie przebiegnięte kilometry.

Wirtualny bieg WOŚP 2022 - ile wynosi datek?

Minimalna wysokość datku to 50 zł. Oczywiście można wpłacić więcej. Przelewu dokonujemy podczas rejestracji. Regulamin wirtualnego biegu i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie orkiestry oraz na facebookowej grupie 16. biegu Policz się z cukrzycą.