Wiosna dopiero się rozpoczęła, a kleszcze już atakują. Zdjęcia z lecznicy przyprawiają o dreszcze!

2021-03-31 15:51
kleszcz
Autor: Pixaby

Za nami dopiero kilka dni wiosny, a już musimy chronić siebie i nasze zwierzaki. Chodzi o kleszcze, które mogą być bardzo niebezpieczne. Jedna z lecznic w Warszawie opublikowała zdjęcia tych pajęczaków, które zostały usunięte z bezpańskiego psa. Było ich kilkanaście! Fotografie przyprawiają o dreszcze!

Kleszcze już atakują. Gdzie możemy spotkać kleszcze?

Na profilu Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt na Facebooku pojawiło się zdjęcie bezpańskiego psa i kleszczy, które zostały wyciągnięte z jego sierści. Futrzak miał ich prawie 20!

Podczas badania znalezionego dziś psiaka, odkryły w jego sierści ogromną ilość... kleszczy (ostatnie zdjęcie) ! Niestety sezon kleszczowy w pełni, dlatego jeszcze raz prosimy - ZABEZPIECZAJCIE SWOJE ZWIERZAKI! - czytamy we wpisie.

Raport z anteny 31.03, godz.10

I choć wiosna dopiero rozkręca się w Polsce, spacer na świeżym powietrzu może zakończyć się nieprzyjemnie. Kleszcze możemy spotkać na trawnikach, w parkach, lasach czy nawet w przydomowym ogródku.

Kleszcze niebezpieczne dla życia i zdrowia. Jak się przed nimi chronić?

Kleszcze najczęściej kąsają tam, gdzie nasza skóra jest delikatna: na rękach, nogach, w zgięciach stawów, w pachwinach, fałdach skórnych, na głowie. Ugryzienie kleszcza może wiązać się z odczynem zapalnym lub reakcję alergiczną. To jednak nie wszystko. Kleszcze powodują również boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu. To może skończyć się nawet śmiercią.

Przed kleszczami uchronią nas ubrania, które będą zakrywać nasze ciało. Warto zaopatrzyć się również w środek odstraszający. Po spacerze dokładnie obejrzyjmy nasze ciało. Przyjrzyjmy się również czworonogowi. Należy jak najszybciej usunąć kleszcza. Można to zrobić pęsetą lub specjalnym urządzeniem do kupienia w aptece. Po wyciągnięciu kleszcza konieczna jest dezynfekcja miejsca ukłucia.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze