WIELKA AKCJA policji w całej Polsce w piątek, 13 sierpnia. Kierowcy muszą uważać, posypią się mandaty

i

Autor: policja.pl Zdjęcie poglądowe

WIELKA AKCJA policji w całej Polsce w piątek, 13 sierpnia. Kierowcy muszą uważać, posypią się mandaty

2021-08-13 8:43

W piątek, 13 sierpnia przez cały dzień na terenie całego kraju będzie trwała policyjna akcja "Prędkość". A to oznacza, że na drogach pojawi się znacznie więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Mają oni dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcy muszą mieć się na baczności, bo każde złamanie przepisów będzie surowo karane.

Policjanci w całej Polsce rozpoczęli właśnie akcję "Prędkość", która ma potrać przez cały piątek, 13 sierpnia. Funkcjonariusze w tym dniu przede wszystkim egzekwują od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

- Nadrzędnym celem działań "Prędkość" jest bowiem zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierujących z "ciężką nogą". Nadmierna prędkość to jeden z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze - przekonuje Komenda Główna Policji.

Policjanci w piątek, 13 sierpnia pojawią się głównie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których zadaniem jest w szczególności ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości. Jedno jest pewne - dla piratów drogowych nie będzie żadnej litości, a łamanie przepisów będzie wiązało się z wysokimi mandatami.

Policja apeluje: unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

- Ponieważ poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, egzekwowanie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok - informuje KGP.

Fest Festival 2021: Kasia Węsierska pokazuje ESKOWĄ strefę!