Wiedźmin: OFICJALNIE. Będą nowe gry! Tym razem w szkole kota?

i

Autor: https://thewitcher.com/en/news/42167/a-new-saga-begins Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin: OFICJALNIE. Będą nowe gry! Tym razem w szkole kota?

2022-03-21 18:15

21 marca przyszła wiosna, a spod śniegu pojawiła się pierwsza oficjalna informacja o nowych grach w uniwersum Wiedźmina! Ostatni Wiedźmin: Dziki Gon pojawił się w sprzedaży siedem lat temu i był ogromnym sukcesem. Teraz wiemy już, że CD PROJEKT RED przedstawi niebawem zupełnie nowe gry! Co już wiadomo?

Spis treści

  1. The Witcher - nowa gra!
  2. Wiedźmin nowe gry - kiedy do kupienia?

The Witcher - nowa gra!

To już oficjalne! Koniec pogłosek i plotek! Będą nowe gry w uniwersum Wiedźmina! Informację na ten temat przedstawiono 21 marca 2022. Komunikat przedstawiono w mediach społecznościowych. Prace nad pierwszą z gier już trwają, lecz twórcy zapewniają, że czeka nas cała saga! Na zdjęciu, które dołączono do informacji, możemy zobaczyć niezwykły medalion, który wyłania się spod śniegu. Fani już teraz sugerują, że czeka nas najpewniej przygoda o szkole kota, która jest jedną z najbardziej lubianych przez graczy. Medalion nie jest jednak w całości ujawniony, co może sugerować, że w tej kwestii też czeka nas jeszcze drobna niespodzianka. Może to zupełnie nowy i nieznany cech rysia? A może wybierzemy się w góry i poznamy Wiedźminów ze szkoły Mantikory?

CD PROJEKT RED ogłosiło również, że przyszłe projekty studia będą korzystały z silnika Unreal Engine 5 w ramach zaplanowanej na wiele lat strategicznej współpracy z Epic Games. Dotychczas studio korzystało z REDengine — autorskiej technologii, którą nieustannie rozwijało od czasu wydanej w 2011 roku gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Ogłoszona dziś współpraca dotyczy nie tylko licencji na Unreal Engine 5, ale także możliwości modyfikowania tej technologii, jak również jej przyszłych wersji, przez studio. Twórcy z CD PROJEKT RED oraz Epic będą wspólnie pracować, by przystosować silnik do obsługi rozgrywki w otwartych światach. Pierwszym takim tytułem będzie właśnie nowo zapowiedzana gra z serii Wiedźmin.

Paweł Zawodny, CTO CD PROJEKT RED, skomentował temat przyszłych gier studia oraz silnika Unreal Engine 5 w następujący sposób: “Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy. W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD PROJEKT RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. Współpraca, którą nawiązaliśmy podniesie efektywność w procesie produkcji, a także jej przewidywalność. Jednocześnie dzięki niej otrzymamy dostęp do narzędzi do tworzenia gier z najwyżej półki. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda nam się stworzyć w Unreal Engine 5!”

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: https://thewitcher.com/en/news/42167/a-new-saga-begins

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Wiedźmin nowe gry - kiedy do kupienia?

Nowe gry z uniwersum The Witcher pojawią się najpewniej w sprzedaży w ciągu najbliższych lat. Istnieje niewielka szansa, że pierwszą poznamy już w 2023, jednak pewnie przyjdzie nam na samą rozgrywkę trochę poczekać.

QUIZ: Co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli na metce znajduje się taki symbol, oznacza, że ubranie należy prać:
QUIZ - co oznaczają te symbole na metkach ubrań?