Nauczyciel obiecywał ZASZCZEPIONYM uczniom LEPSZE OCENY. Rodzice złożyli skargę

i

Autor: pixabay.com Węgry. Nauczyciel obiecywał zaszczepionym uczniom lepsze oceny. Rodzice złożyli skargę

Nauczyciel obiecywał ZASZCZEPIONYM uczniom LEPSZE OCENY. Rodzice złożyli skargę

2021-09-08 8:14

W jednej ze szkół podstawowych w węgierskim mieście Tamasi nauczyciel kazał niezaszczepionym przeciw COVID-19 uczniom siedzieć w klasie z tyłu, natomiast zaszczepionym obiecywał lepsze stopnie. Oburzeni rodzice złożyli na pedagoga skargę do dyrektora. Kuriozalną sytuację opisał we wtorek dziennik "Blikk".

Nauczyciel w szkole podstawowej w Tamasi oznajmił uczniom na początku roku, że na jego lekcjach niezaszczepieni będą musieli siedzieć osobno z tyłu, żeby nie kaszleć na zaszczepionych.

Jeden z rodziców powiedział dziennikowi, że według relacji jego dziecka pedagog nieustannie robił niezaszczepionym uwagi, a także zapowiedział klasie, że dzieciom mającym zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19 będzie dawał stopnie o jedno oczko lepsze.

Rodzice złożyli na nauczyciela skargę do dyrektora Laszlo Gasparicsa. „Rodzice powiedzieli mi, że jeden z moich kolegów popadł w przesadę(…) – powiedział dyrektor. – Wezwałem go, porozmawiałem z nim i udzieliłem ustnego ostrzeżenia, bo u nas nikt nie może być traktowany z powodu szczepienia ani lepiej, ani gorzej”.

Raport z Anteny 07.09

Jak dodał dyrektor, pedagog obiecał, że we wszystkich klasach wycofa się z wprowadzonych przez siebie zasad. Gasparics podkreślił, że nauczyciel biologii jest dobrym człowiekiem i dobrym pedagogiem.

Sekretarz stanu ds. edukacji publicznej Istvan Gyoergy poinformował na początku roku szkolnego, że prawie 40 proc. uczniów powyżej 12. roku życia zostało już na Węgrzech zaszczepionych przeciw Covid-19.

W kraju od kilku tygodni pogarsza się sytuacja epidemiczna. Według wtorkowych danych w ciągu ostatniej doby stwierdzono 130 nowych zakażeń i zmarło 4 chorych na Covid-19. Liczba osób wymagających hospitalizacji wzrosła do 210.

(PAP)

Najdroższe grzyby świata. Można zbić na nich fortunę. Niektóre rosną w polskich lasach! [GALERIA]