Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021

2021-09-07 9:32
Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021
Autor: pexels.com Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA Bożego Narodzenia pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021

Czy tegoroczne święta w Polsce będą białe? Czy w Boże Narodzenie będziemy cieszyć się widokiem śniegu za naszymi oknami jak za dawnych lat? Są już pierwsze długoterminowe prognozy pogody na grudzień 2021. O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Białe święta w naszym klimacie są niestety rzadkością. Zamiast śniegu, pada raczej deszcz, a temperatury przypominają bardziej jesienną niż zimową pogodę. Ostatnie białe święta Bożego Narodzenia w całej Polsce mieliśmy dobrych kilka lat temu. A jak będzie w tym roku? Czy możemy liczyć na iście zimową aurę? Prognozy są optymistyczne! Według wyliczeń amerykańskich synoptyków grudzień 2021 w naszym regionie może być chłodniejszy niż od tego w roku poprzednim. Nie zabraknie też śniegu. Wpływ na to będzie miało zjawisko zwane La Nina.

Pogoda na grudzień 2021. Czy na święta Bożego Narodzenia spadnie śnieg?

– Czekają nas okresy z silnym mrozem i spływem arktycznych mas powietrza do naszego regionu. Widać, że wir polarny ma tendencję do zapewnienia nam zimy, jaką pamiętamy z lat dzieciństwa. W kraju nie zabraknie opadów śniegu, czy ujemnych temperatur powietrza. Mróz okresami może być bardzo silny, choć pobicie rekordów z ubiegłego roku może być trudne – informuje portal fanipogody.pl. – Wszyscy pamiętamy zimy sprzed kilkunastu lat, gdy opady śniegu w grudniu nie były niczym zaskakującym, a wigilię spędzaliśmy w białej scenerii, a nie deszczu i przy temperaturze wynoszącej nawet 10 stopni Celsjusza, jak to bywało w ostatnich latach. Oczywiście to tylko wyliczenia modeli, ale tak trochę życzeniowo chciałbym, by prognozy o większych opadach zimowych sprawdziły się dla nadchodzącej zimy – dodaje Michał Kołodziejczyk z fanipogody.pl.

Pamiętajmy jednak, że długoterminowe prognozy pogody mogą ulec zmianie. Mamy jednak nadzieję, że się spełnią i w tym roku poczujemy prawdziwą magię białych świąt!

Otwarcie Alei Sław Olsztyńskiego Sportu

Najdroższe grzyby świata. Można zbić na nich fortunę. Niektóre rosną w polskich lasach! [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze