Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021

i

Autor: pexels.com Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA Bożego Narodzenia pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021

Czekają nas BIAŁE ŚWIĘTA pierwszy raz od lat?! Zobacz długoterminową prognozę pogody na grudzień 2021

2021-09-07 9:32

Czy tegoroczne święta w Polsce będą białe? Czy w Boże Narodzenie będziemy cieszyć się widokiem śniegu za naszymi oknami jak za dawnych lat? Są już pierwsze długoterminowe prognozy pogody na grudzień 2021. O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Białe święta w naszym klimacie są niestety rzadkością. Zamiast śniegu, pada raczej deszcz, a temperatury przypominają bardziej jesienną niż zimową pogodę. Ostatnie białe święta Bożego Narodzenia w całej Polsce mieliśmy dobrych kilka lat temu. A jak będzie w tym roku? Czy możemy liczyć na iście zimową aurę? Prognozy są optymistyczne! Według wyliczeń amerykańskich synoptyków grudzień 2021 w naszym regionie może być chłodniejszy niż od tego w roku poprzednim. Nie zabraknie też śniegu. Wpływ na to będzie miało zjawisko zwane La Nina.

Pogoda na grudzień 2021. Czy na święta Bożego Narodzenia spadnie śnieg?

– Czekają nas okresy z silnym mrozem i spływem arktycznych mas powietrza do naszego regionu. Widać, że wir polarny ma tendencję do zapewnienia nam zimy, jaką pamiętamy z lat dzieciństwa. W kraju nie zabraknie opadów śniegu, czy ujemnych temperatur powietrza. Mróz okresami może być bardzo silny, choć pobicie rekordów z ubiegłego roku może być trudne – informuje portal fanipogody.pl. – Wszyscy pamiętamy zimy sprzed kilkunastu lat, gdy opady śniegu w grudniu nie były niczym zaskakującym, a wigilię spędzaliśmy w białej scenerii, a nie deszczu i przy temperaturze wynoszącej nawet 10 stopni Celsjusza, jak to bywało w ostatnich latach. Oczywiście to tylko wyliczenia modeli, ale tak trochę życzeniowo chciałbym, by prognozy o większych opadach zimowych sprawdziły się dla nadchodzącej zimy – dodaje Michał Kołodziejczyk z fanipogody.pl.

Pamiętajmy jednak, że długoterminowe prognozy pogody mogą ulec zmianie. Mamy jednak nadzieję, że się spełnią i w tym roku poczujemy prawdziwą magię białych świąt!

Otwarcie Alei Sław Olsztyńskiego Sportu

Najdroższe grzyby świata. Można zbić na nich fortunę. Niektóre rosną w polskich lasach! [GALERIA]