policja

i

Autor: pixabay.com

świat

Węgierskie media: Atak imigrantów na policję na węgiersko-słowackiej granicy

2023-09-23 16:53

Według węgierskich mediów, na granicy węgiersko-słowackiej grupa migrantów miała zaatakować policjantów. Jeden z nich oddał strzał ostrzegawczy. Chociaż wydarzenie miało miejsce w poniedziałek (18 września 2023), informację dopiero w sobotę przekazały media.

Węgry. Atak imigrantów na policję? Doniesienia węgierskich mediów

Policja zatrzymała furgonetkę w miejscowości Ipolyszog, niedaleko granicy ze Słowacją, która przewoziła kilku nielegalnych imigrantów.

Przemytnik, którym był 45-letni mężczyzna, został zatrzymany przez policję, ale grupa imigrantów próbowała uciec z miejsca zdarzenia, co doprowadziło do oddania przez funkcjonariusza strzałów ostrzegawczych.

Z informacji policji nie wynika, ile osób było przewożonych w furgonetce. Nielegalni imigranci zostali zabrani z przejścia granicznego w miejscowości Tompa na południu Węgier, a przeciwko przemytnikowi wszczęto postępowanie karne.

Jak pisze Telex, w ostatnim czasie władze i mieszkańcy leżących w pobliżu południowej granicy słowackich miejscowości mówili o rosnącej liczbie migrantów przybywających z Węgier.

To tu w listopadzie koczowali migranci! WIDEO z miejsca zdarzeń

Migranci w Teksasie w USA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE