TRANSPORT CHORYCH DYPLOMATÓW NA LOTNISKU OKĘCIE

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka TRANSPORT CHORYCH DYPLOMATÓW NA LOTNISKU OKĘCIE

W Warszawie wylądował samolot z dyplomatami z Indii. Wszyscy są zakażeni indyjską odmianą COVID

2021-05-09 15:00

Ok. godziny 14.40 na Lotniska Chopina w Warszawie wylądował samolot, na pokładzie którego znalazły się trzy osoby ewakuowane z Indii. Chodzi o polskiego dyplomatę i jego żonę oraz dyplomatę z Czech. Są zakażeni indyjską odmianą koronawirusa. Cała trójka została przewieziona do szpitala MSWiA w Warszawie.

Lot samolotu realizowany był w specjalnym reżimie sanitarnym.

Z Delhi zabraliśmy polskiego dyplomatę wraz z małżonką. Jego stan wymagał ewakuacji ze względów medycznych i pilnej hospitalizacji. Dodatkowo zabraliśmy czeskiego dyplomatę. Całą trójką w trakcie lotu na pokładzie opiekowało się dwóch ratowników medycznych oraz lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedział dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski.

Majowa śnieżyca w Warszawie

Przekazał, że w przypadku czeskiego dyplomaty, kilka dni temu lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego badał mężczyznę na miejscu. Już wówczas rozważane było jego zabranie do Polski, jednak stan Czecha się poprawił, by następnie w sobotę gwałtownie załamać.

W związku z tym podjęliśmy decyzję, że ewakuujemy czeskiego dyplomatę tym rejsem - powiedział.

Szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przekazał, że cała trójka po przylocie do Warszawy zostanie umieszczona w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ul. Wołoskiej w Warszawie.

W związku z tym, że jest to transport z Indii, będzie ich pełna izolacja i cała diagnostyka pod kątem po pierwsze rozpoznania szczepu koronawirusa i leczenia - powiedział Gałązkowski.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE