Uwaga! Silny desz z burzami. IMGW wydało niemal najwyższy alert!

2022-07-06 9:37
Uwaga! Silny desz z burzami. IMGW wydało niemal najwyższy alert!
Autor: pixabay.com, IMGW, zrzut ekranu Uwaga! Silny desz z burzami. IMGW wydało niemal najwyższy alert!

Burze w Polsce 6.07.2022. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal najwyższego stopnia. W znacznej części kraju wystąpią silne opady deszczu i burze. Są też alerty przed zalaniami, ale i suszami. Sprawdź mapę ostrzeżeń IMGW i dowiedz się, gdzie jest burza 6.07.2022.

Niemal najwyższy alert IMGW

Silny deszcz z burzami zwłaszcza na wschodzie Polski. Dla tych regionów kraju obowiązują pomarańczowe alerty, czyli ostrzeżenia drugiego stopnia.

- Najsilniejsze opady deszczu, a miejscami na Lubelszczyźnie również burze, obserwowane są na wschodzie kraju. Opady mają okresami bardzo intensywne natężenie, sięgające nawet do około 15-20 mm/h. W kolejnych godzinach strefa intensywnych opadów deszczu przemieszczać się będzie z Podkarpacia, Lubelszczyzny w kierunku Podlasia. Burze również będą zanikać stopniowo od zachodu regionu - czytamy w alercie dla powiatu krasnostawskiego.

Aktualną mapę alertów IMGW znajdziesz >>TUTAJ<<.

Burze w Polsce 6.07.2022: Gdzie jest burza?

- Burze możliwe są w większości kraju, ale podwyższone prawdopodobieństwo ich wystąpienia zaznaczy się zwłaszcza na południu - podkreśla IMGW.

Burze w Polsce można śledzić także korzystając z radarów burz online i innych stron śledzących powstające komórki burzowe na żywo. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? Kliknij >>TUTAJ<<.

Podtopienia i susze hydrologiczne w Polsce: Sprawdź regiony!

W związku z dynamiczną sytuacją pogodową w kraju, IMGW ostrzega także przed przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód, a w niektórych regionach przed hydrologiczną suszą.

- W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu (miejscami również o charakterze burzowym), spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo także alarmowych - czytamy w alercie drugiego stopnia dla Zlewni Małej Wisły i Przemszy (śląskie).

Czytaj także: Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Alerty przed hydrologiczną suszą obowiązują głównie dla zachodniej części kraju. Szczegółową mapę z aktualnymi alertami znajdziesz >>TUTAJ<<.

Burza śnieżna w Zagórzu

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?

Kleszcze nadal groźne! 

Na co uważać spacerując latem po lesie?

Listen to "Uwaga na kleszcze! Wywiad z dr n. med. Magdaleną Cubała-Kucharską" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze