USA. Wśród tej grupy wyznaniowej jest NAJWIĘCEJ ZASZCZEPIONYCH. Wyniki najnowszych badań

2021-09-18 15:50
szczepienie
Autor: pixabay.com

Najbardziej zaszczepioną grupą wyznaniową w USA są katolicy - wynika z najnowszych badań amerykańskiego Pew Research Center. Część amerykańskich biskupów zachęca wiernych do szczepień.

Kwestionariusz, w dniach 23-29 sierpnia, wypełniła grupa ponad 10 tys. Amerykanów. Z badania wynika, że 82 proc. katolików przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19. To wyższa liczba niż wyniki innych wspólnot religijnych. Najniższy odsetek wyszczepienia, występuje wśród białych ewaglickich protestantów - jest to zaledwie 57 proc.

Część amerykańskich hierarchów Kościoła Katolickiego, nakłania swoich wiernych do szczepień. Biskup John Stove z Lexington stwierdził niedawno, że nie ma żadnego religijnego powodu, by katolicy nie przyjmowali szczepionek. Wymaga on od wszystkich zatrudnionych w diecezjach, by przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19.

Amerykańska Konferencja Biskupów wydała opinię, że wszystkie trzy rodzaje obecnie dostępnych szczepionek są "moralnie akceptowalne". Jednak jeśli ktoś ma możliwość wyboru szczepionki, powinien wybrać preparat firmy Pfizer lub Moderna.

Z badania wynika również, że 73 proc. Amerykanów powyżej 18 roku życia, przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Okazało się, że niższy odsetek wyszczepień występuje wśród młodych dorosłych, jak również wśród tych o niższych dochodach i żyjących na obszarach wiejskich. Odsetek czarnoskórych dorosłych zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, jest porównywalny do odsetka białych z tej samej grupy.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze