USA: Jednej nocy przeszło 30 tornad! Co najmniej 79 ofiar śmiertelnych! Joe Biden: Niewyobrażalna tragedia

2021-12-11 19:33
USA: Jednej nocy przeszło 30 tornad! Co najmniej 79 ofiar śmiertelnych! Joe Biden: Niewyobrażalna tragedia
Autor: Canva/Jan Mallander

W wyniku tornad, które w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę przeszły przez środkowe stany USA, śmierć poniosło co najmniej 79 osób - podały państwowe i lokalne władze. Prezydent USA Joe Biden napisał w sobotę na Twitterze, że tornada, które w centralnych stanach minionej nocy spowodowały śmierć dziesiątek osób, to "niewyobrażalna tragedia".

W stanie Kentucky zginęło co najmniej 70 osób - poinformował w sobotę gubernator Andy Beshear, dodając że "w rzeczywistości liczba ofiar może przekroczyć 100 przed końcem dnia". Burmistrz miejscowości Monette w stanie Arkansas Bob Blankenship powiedział CNN, że wskutek tornada w sobotę śmierć poniosły dwie osoby, a w pobliskiej miejscowości – jedna.

W stanie Tennessee trzy osoby zginęły w nocy podczas przejścia trąby powietrznej: jedna osoba poniosła śmierć w hrabstwie Obion, dwie - w Lake Country. Władze w Edwardsville w stanie Illinois poinformowały, że służby ratownicze stoją przed wielkim wyzwaniem odnalezienia zaginionych pracowników w częściowo zawalonym magazynie firmy Amazon. Miejscowy szef policji Mike Fillback potwierdził, że zginęły co najmniej dwie osoby i że ratownicy pracują na miejscu. W stanie Missouri w miejscowości Defiance śmierć poniosła 84-letnia kobieta, która podczas tornada była w swo domu; nie są znane okoliczności jej śmierci.

CZYTAJ TAKŻE: Karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu

Tragiczny bilans tornad w USA. Joe Biden: Niewyobrażalna tragedia

Prezydent USA Joe Biden napisał w sobotę na Twitterze, że tornada, które w centralnych stanach minionej nocy spowodowały śmierć dziesiątek osób, to "niewyobrażalna tragedia". Dodał, że na bieżąco jest informowany o sytuacji w dotkniętych kataklizmem regionach kraju.

- Pracujemy z gubernatorami stanów, aby się upewnić, że mamy wszystko co potrzebne dla poszukiwania osób, które przeżyły – dodał. W nocy z piątku na sobotę zanotowano co najmniej 30 tornad na terytorium sześciu stanów: Arkansas, Illinois, Kentucky, Missouri, Missisipi i Tennessee.

W fabryce świec w Mayfield w Kentucky w momencie uderzenia tornada znajdowało się około 110 osób, według pierwszych doniesień są ofiary śmiertelne. Ofiary są także w firmie Amazon w stanie Illinois, gdzie zawalił się dach magazynu i w domu opieki w stanie Arkansas. Gubernator stanu Kentucky Andy Beshera przypuszcza, że zginęło co najmniej 50 osób. Nie wykluczył on jednak, że mogło zginąć nawet 70-100 osób.

Pijany syn policjanta w BMW spowodował potworny wypadek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze