GDDKiA ostrzega kierowców! Fatalne warunki na drogach niemal w całej Polsce!

i

Autor: Ebowalker

Fatalne warunki na drogach niemal w całej Polsce! GDDKiA ostrzega kierowców!

2021-12-11 9:55

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegła w sobotę rano kierowców przed złymi warunkami atmosferycznymi. W woj. dolnośląskim jazdę utrudnia padający śnieg, a w większości województw mgła. Wydano apel do kierowców o ostrożną jazdę! W których regionach trzeba szczególnie uważać?

GDDKiA poinformowała w komunikacie przekazanym PAP, że na warunki drogowe na Dolnym Śląsku ma wpływ padający śnieg. Natomiast mgła występuje w województwach: podlaskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, mazowieckim, lubuskim, a także łódzkim. GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach. Zaznaczyła, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 410 pojazdów do zimowego utrzymania.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie zimowe 2022: Odbędą się zgodnie z harmonogramem! Jest stanowisko Ministerstwa Zdrowia

GDDKiA ostrzega kierowców! Trudne warunki z rana i w trakcie dnia!

GDDKiA przekazała ponadto, że w dzień będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami na południu i w centrum kraju. Miejscami, głównie na północy i na Podkarpaciu słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Szczególnie rano i przed południem wystąpią mgły. Miejscami mogą ograniczać widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Warmii, Mazurach, Kaszubach i rejonach podgórskich do 2 stopni na Lubelszczyźnie i Półwyspie Helskim. Wiatr na ogół słaby zmienny, jedynie na północy kraju południowy, a na południu przeważnie z zachodu

Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem