Należysz do TEJ grupy zawodowej? Możesz w tym roku nie dostać urlopu!

i

Autor: Pixaby Należysz do TEJ grupy zawodowej? Możesz w tym roku nie dostać urlopu!

Należysz do TEJ grupy zawodowej? Możesz w tym roku nie dostać urlopu!

2021-05-20 13:13

Sezon wakacyjno-urlopowy już za pasem, jednak może się okazać, że nie wszyscy wyjadą na wymarzony urlop. A przynajmniej nie w tym terminie, który zaplanowali. Dotyczy to konkretnej grupy zawodowej. Jakiej? Więcej dowiecie się w naszym materiale.

Urlopy 2021. Kto może go nie otrzymać?

Po długich miesiącach w lockdownie chyba każdy z nas wyczekuje już wakacyjnych wyjazdów, zarówno tych krótkich, jak i dłuższych. Grafiki urlopowe powoli się zapełniają, a pracownicy trzymają kciuki za piękną i słoneczną pogodę. Okazuje się jednak, że część osób może nie dostać wolnego w tym roku lub otrzymać go w innym terminie niż sobie wymarzyli. Chodzi dokładnie o pracowników tzw. infrastruktury krytycznej. Dlaczego tak się dzieje i kto do niej należy?

Raport z Anteny 20.05

Pracownicy infrastruktury krytycznej bez urlopu?

Okazuje się, że pracownicy infrastruktury krytycznej wciąż są objęci przepisami tarczy antykryzysowej. To osoby zajmujące stanowiska w firmach telekomunikacyjnych, paliwowych i energetycznych, ale także producenci i dystrybutorzy żywności. Pracodawca może im nie udzielić urlopu lub ich z nich odwołać. Jest jednak wyjątek. Pracodawca może to zrobić tylko wtedy, jeśli pracownik jeszcze przed wolnymi dniami nie znał okoliczności powodujących konieczność ściągnięcia go z urlopu. Dodajmy też, że pracownikom przysługuje zwrot poniesionych kosztów, jak np. biletów samolotowych.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?