zakaz palenia

i

Autor: Pixabay.com

Ulubiony sklep wielu Polaków PRZESTAJE SPRZEDAWAĆ PAPIEROSY! Od piątku te markety są wolne od dymu

2021-10-01 14:47

Jak sobota to... nie po fajeczki. Jeden z ulubionych sklepów Polaków przestaje sprzedawać papierosy i tytoń w swoim holenderskim oddziale! Od piątku, 1 października, klienci nie kupią tam już żadnych wyrobów z nikotyną. Czy podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone także w Polsce?

- Nasza sieć stopniowo wycofuje wyroby tytoniowe w Holandii już od 2018 roku – poinformowała dziennik „Metro” rzeczniczka Lidl Nederland, która przypomina, że wszystkie nowe sklepy sieci, otwierane w kraju w ostatnich latach, były „wolne od dymu”.

Czy podobne rozwiązanie może zostać wdrożone w Polsce? Póki co jest to wątpliwe. Holenderskie ministerstwo zdrowia już od trzech lat prowadzi działania zmierzające do ograniczenia sprzedaży wyrobów zawierających nikotynę.

Od 2024 r. zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych będzie obowiązywać we wszystkich supermarketach w kraju.

Firmy tytoniowe nie były stroną porozumienia.

- To logiczne, że nie mogą one być partnerami w urzeczywistnianiu pokolenia wolnego od dymu – napisali w porozumieniu jego sygnatariusze, m.in. ministerstwo zdrowia oraz organizacje zajmujące się promocją zdrowego trybu życia.

Jak przypomina „Metro”, każdego roku z powodu palenia umiera około 20 tys. Holendrów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 01.10