Ulubiony przysmak Polaków znika ze sklepów! GIS ostrzega przed zatruciem

2022-06-02 14:33
Ulubiony przysmak Polaków znika ze sklepów! GIS ostrzega przed zatruciem
Autor: pixabay.com Ulubiony przysmak Polaków znika ze sklepów! GIS ostrzega przed zatruciem

Ulubiony przysmak Polaków wkrótce zniknie ze sklepów. Wszystko przez ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącego szkodliwości produktu. Jego spożycie może nawet grozić poważnym zatruciem lub alergią.

Pieczarki marynowane to jeden z najbardziej popularnych przysmaków Polaków. Ten produkt nie tylko zachwyca wyjątkowym smakiem, ale również wieloma możliwościami zastosowania. Znakomicie komponuje się on bowiem z takimi dodatkami jak ryż, warzywa czy mięso, a spokojnie może być traktowany jako samodzielna przekąska. W dodatku pieczarki marynowane są bogatym źródłem witaminy D oraz żelaza. Dlatego błyskawicznie stały się one ulubionym przysmakiem Polaków!

CZYTAJ TAKŻE: Jak przechowywać truskawki? Oto proste sposoby na wydłużenie ich świeżości

Okazuje się jednak, że nie wszystkie pieczarki marynowane są zdrowe dla organizmu. Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat o tym, że u jednego producenta wykryto niezadeklarowaną substancję alergenną - dwutlenek siarki (E 220).

Chodzi tutaj konkretnie o produkt: PIECZARKI MARYNOWANE VITMAR, 750 g (Nr parti/"data minimalnej trwałości: 08.2022). Producentem jest P.P.H.U. "VITMAR" Maria Korkus, Dębie 1a, 42-110 Popów. Dokładny wygląd produktu znajdziesz w galerii poniżej.

GIS informuje, że „na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności tego składnika alergennego". U osób z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny ten popularny przysmak może wywołać reakcję alergiczną, dlatego nie zaleca się jego spożycia. Producent rozpoczął już procedurę wycofania produktu z obrotu.

Źródło: www.gov.pl/web/gis

Express Biedrzyckiej - Kazimierz Krupa: Rząd zupełnie nie podjął walki z inflacją
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze