Ulga na internet 2021. Komu przysługuje? Odzyskać można nawet 1500 złotych!

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Ulga na internet 2021. Komu przysługuje? Odzyskać można nawet 1500 złotych!

2021-02-15 10:29

PIT 2021. Komu przysługuje ulga na internet 2021? Do odzyskania jest nawet 1500 złotych od dochodu uzyskanego z tytułu użytkowania internetu. O co chodzi? Szczegóły w naszym materiale.

Ulga na internet 2021. Komu przysługuje? Ile można odliczyć?

Ulga na internet 2021 to gorący temat ostatnich dni. Jak podaje portal Money.pl. jedna osoba może odliczyć z dochodu z tytuły korzystania z internetu nawet 760 zł! A to oznacza, że małżeństwo może zyskać dzięki uldze aż 1520 zł.

Ta ulga sprawia, że jedno gospodarstwo domowe może sporo zyskać. Jak wynika z danych podatkowych, z ulgi internetowej w rozliczeniu za 2019 roku skorzystało zaledwie 12 proc. Polaków. W tym roku na pewno te dane będą inne. Trzeba jednak pamiętać, że ulgę trzeba odliczyć w dwóch kolejnych latach podatkowych. Co to oznacza? Jeśli ktoś skorzystał z ulgi na internet w 2019 roku to musi to zrobić też teraz, bo inaczej prawo do niej przepadnie.

Ulga na internet 2021? Komu przysługuje? Jak ją odliczyć?

Ulga na internet 2021 przysługuje osobom, które w zeszłym roku poniosły koszty na użytkowanie internetu. Ulga odliczana jest od dochodu. Jak to rozumieć? Jak podaje Money.pl, odliczeniu nie podlegają wydatki związane z:

  • zakupem sprzętu,
  • komponentów sieci,
  • instalacją, rozbudową i modernizacją sieci,
  • bieżącym utrzymaniem, czyli serwisem,
  • opłatą aktywacyjną.

Jak rozliczyć ulgę na internet 2021?

Co w takim razie możemy odliczyć? W zasadzie tylko comiesięczne rachunki na internet stacjonarny. Co z internetem bezprzewodowym? Tu konieczny jest dokument potwierdzający poniesione wydatki. Musi on uwzględniać nasze dane, dane dostawcy internetu, rodzaj zakupionej usługi oraz kwotę do zapłaty. 

ZOBACZ TAKŻE: E-PIT nie działa. Kiedy będzie można skorzystać z usługi Twój e-PIT? Jak rozliczyć PIT przez profil zaufany?

Dzikie tłumy na Krupówkach w Zakopanem, czyli poszły konie po betonie. Komentarz Adama Federa [WIDEO]