Ukraina odparła 70 ataków przeciwnika. Wróg nie zaprzestaje szturmów

i

Autor: PAP/Vladyslav Karpovych Ukraina odparła 70 ataków przeciwnika. "Wróg nie zaprzestaje szturmów"

Wojna

Ukraina odparła 70 ataków przeciwnika. "Wróg nie zaprzestaje szturmów"

2023-04-01 8:46

Armia ukraińska odparła 70 ataków wroga na froncie – powiadomił rano w sobotę sztab generalny. Nad Ukrainą zestrzelono sześć wrogich dronów Shahed produkcji irańskiej.

Najintensywniejsze walki w dalszym ciągu toczą się na wschodzie kraju, na odcinkach frontu od obwodu charkowskiego po doniecki. – Przeciwnik koncentruje główne wysiłki na działaniach ofensywnych na kierunkach łymanskim, bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim – powiadomił sztab generalny armii ukraińskiej rano w sobotę.

Miejscem najintensywniejszych walk pozostają Biłohoriwka, Bachmut, Awdijiwka i Marjinka. – Wróg nie zaprzestaje szturmów Bachmutu (w obwodzie donieckim), próbując zdobyć pełną kontrolę nad miastem. W ciągu doby odparto ataki w rejonie miejscowości Bohdaniwka i Iwaniwske – podano.

W ciągu doby miało miejsce pięć rosyjskich ataków rakietowych i 16 lotniczych; armia wroga 39 razy prowadziła ostrzał z wyrzutni wieloprowadnicowych.

– Przeciwnik zaangażował do ataków z powietrza sześć dronów uderzeniowych typu Shahed. Wszystkie zostały zniszczone przez naszych wojskowych – powiadomił sztab.

Siły ukraińskie przeprowadziły 10 ataków lotniczych na rosyjskie pozycje. Wojska rakietowe i artyleria raziły cele wojskowe, m.in. rejony skupienia wojsk i sprzętu, magazyn paliw, dwa zestawy przeciwlotnicze, pozycję artylerii.

Sztab powiadomił także, że w obwodzie ługańskim po udanym ukraińskim ostrzale pozycji rosyjskich, siły okupacyjne wzmocniły działania kontrwywiadowcze wobec ludności.

– Prowadzone są kontrole mieszkańców, w niektórych miejscowościach wyłączono łączność komórkową – donosi sztab. W jednym z powiatów ludzie są wysiedlani ze swoich domów, a następnie kwaterowani są tam woskowi.

Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE