Uczniowie zakażeni koronawirusem. Ich matki pozwały szkoły! "Zarazili się od kolegów"

2021-10-13 13:44
Uczeń pandemia
Autor: Pixabay.com

Dwie matki z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych pozwały szkoły, ponieważ ich dzieci zaraziły się koronawirusem. Kobiety uznały, że doszło do tego właśnie tam i taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby przestrzegano w nich wszystkich restrykcji związanych z pandemią.

Pozwy - jeden z nich złożony w piątek, zaś drugi w poniedziałek - dotyczą szkół w Waukesha i Fall Creek. Oba są niemal identyczne. Składające je matki twierdzą, że ich dzieci zostały zarażone COVID-19 po tym, jak oba okręgi porzuciły politykę przeciwdziałania COVID-19, w tym obowiązkowego noszenia maseczek.

W ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego dzieci uzyskały pozytywny wynik testu. Teraz ich rodzice obwiniają okręgi szkolne za nieegzekwowanie zasad dotyczących noszenia masek, śledzenia kontaktów i poddawania chorych uczniów kwarantannie.

Oba procesy finansowane są przez Kirka Bandstada, właściciela firmy Minocqua Brewing Company.

- Dostaję liczne sygnały od rodziców z Wisconsin chcących chronić swoje dzieci - powiedział w wypowiedzi dla mediów. - Są tą sytuacją bardzo zdenerwowani, przestraszeni i czują się bezsilni. Gdyby te dzieci nosiły maski w szkołach, mogłyby się normalnie uczyć.

Bandstad zapowiada, że pomoże pozwać każdą szkołę, która nie przestrzega zaleceń Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze