Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

„Turystyka porodowa” Rosjanek. Sposób na ominięcie sankcji i inne obywatelstwo

2023-02-11 14:36

Ciężarne Rosjanki zaczęły masowo przylatywać do Argentyny, aby tam urodzić i otrzymać obywatelstwo tego kraju. Władze kraju chcą ukrócić ten proceder. Internet obiegło nagranie z hali przylotów w Buenos Aires. W jednym samolocie przyleciało ponad 30 kobiet w zaawansowanej ciąży! Sprawdźcie sami, ile Rosjanek już tak urodziło. Liczba robi wrażenie.

Ciężarne Rosjanki latają do Argentyny, by tam urodzić

Władze imigracyjne w Argentynie postanowiły ukrócić popularny wśród Rosjanek proceder, jakim jest „turystyka porodowa”. Ciężarne Rosjanki od momentu inwazji na Ukrainę zaczęły masowo przylatywać do Buenos Aires, aby tam urodzić dzieci i tym samym uzyskać dla nich argentyńskiego obywatelstwa.

Dyrektor argentyńskiego urzędu imigracyjnego Florencia Carignano powiedziała w piątek, że wszczęto dochodzenie w sprawie lukratywnego biznesu, który obiecuje rosyjskim rodzicom argentyńskie paszporty. Wyjątkowo głośno o tym procederze zrobiło się po tym, jak jednym samolotem do Buenos Aires przyleciały 33 ciężarne Rosjankiwszystkie między 32 a 34 tygodniem ciąży!

Kilka z nich zostało początkowo zawróconych podczas kontroli paszportowej, ale ostatecznie wpuszczono je do kraju. Po tym incydencie  miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo ws. turystyki porodowej. W internecie pojawiło się nagranie ciężarnych kobiet czekających na lotnisku, które znajdziecie poniżej.Wybierano właśnie ten kraj, ponieważ od przyjezdnych z Rosji nie wymagano tam wiz.

"Turystyka porodowa" Rosjanek

Od początku wojny na Ukrainie 10 500 ciężarnych Rosjanek przyleciało do Argentyny, by tam urodzić. Jak podała dyrektor urzędu imigracyjnego Florencia Carignano, 5 800 spośród tych kobiet było w ostatnim trymestrze ciąży, z czego wiele deklarowało, że to 33. lub 34. tydzień. Spośród ponad 10 tys. ciężarnych Rosjanek, które przyleciały do Argentyny, aż 7 tys. wróciło do domu po porodach. W tym czasie w Argentynie trwały postępowania ws. przyznania obywatelstwa ich dzieciom i im. Dzięki temu, że dziecko urodzi się w Argentynie jego rodzice mogą również ubiegać się o obywatelstwo umożliwiające im bezwizowe wyjazdy do 171 krajów, w tym do Unii.

"Nie możemy im pozwolić na bezwstydne okłamywanie nas i mówienie, że są turystami, gdy nie są." – dodała. Carignano

W większości linii lotniczych kobiety do 32 tygodnia ciąży mogą podróżować samolotem za zgodą lekarza prowadzącego bez konieczności posiadania specjalnego zaświadczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE