Turyści z Polski ukarani za próbę wywiezienia piasku i muszelek. Zapłacą nawet po 3 tys. euro!

2022-08-08 13:23
Turyście z Polski ukarani za próbę wywiezienia  piasku i muszelek. Zapłacą nawet po 3 tys. euro!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Turyści z Polski, Rumunii, Szwecji, Hiszpanii, Serbii, a także Włosi zostali ukarani za próbę wywozu z Sardynii piasku, kamieni i muszelek z tamtejszych plaż - podała w poniedziałek agencja Ansa powołując się na służby celne na wyspie. Kontrolują one bagaże podróżnych. Wywożenie skarbów natury jest tam uważane za kradzież i karane grzywnami.

Od lat władze Sardynii oraz stowarzyszenia obrońców środowiska prowadzą kampanię społeczną przestrzegając turystów przed próbami wywożenia takich "pamiątek" z tamtejszych plaż. Pod tym kątem kontrolują też bagaże i codziennie odnajdują je w workach, plastikowych torebkach i butelkach, ukrytych w walizkach.

W ostatnich dniach tylko na lotnisku w Alghero celnicy skonfiskowali 10 kilogramów piasku, 7 kg kamyków i 5 kg muszli, zabranych z plaż na północy. Znaleziono je między innymi w bagażach polskich turystów.

Wszyscy przyłapani na próbie wywozu tych pamiątek otrzymali kary; wynoszą one od 500 do 3 tys. euro.

Na ziemi leży różaniec i pudełko z Matką Boską. Wstrząsający obraz po katastrofie autokaru na Chorwacji

Najpopularniejsze bajki Disneya. Nawet ich fani mogą mieć problem, aby zdobyć komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Jakie imie nosi tytułowy "Dzwonnik z Notre Dame"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze