Pełnia Księżyca sierpień 2022 - data, godzina. Przed nami Superksiężyc i Pełnia Księżyca Jesiotrów!

2022-08-08 12:19
Pełnia Księżyca sierpień 2022 - data, godzina. Przed nami Superksiężyc i Kukurydziana Pełnia!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Pełnia Księżyca Jesiotrów to nazwa pełni księżyca w sierpniu 2022. Co oznacza tajemnicza nazwa zjawiska? Kiedy dokładnie będzie można je zaobserwować? Oto najważniejsze informacje na temat nadchodzącej pełni możecie znaleźć w naszym artykule!

Pełnia Księżyca Jesiotrów 2022 na niebie widoczna będzie już w piątek 12 sierpnia. Księżyc zacznie być widoczny już tuż przed zmrokiem. Warto wiedzieć, że pełna tarcza dokładnie o godzinie 03:36 nad ranem. Można zatem przedłużyć weekendową zabawę i poczekać na ten niezwykły moment.

Wpływ sierpniowej Pełni Księżyca odczuwać będziemy najmocniej dzień przed i dzień po. Osoby wrażliwe mogą mieć problem z koncentracją i łatwo się denerwować. Niewykluczone są również trudności w zasypianiu, a nawet koszmary! Jedną z ciekawostek jest fakt, że pełnia to idealny moment na farbowanie włosów! Kolor powinien utrzymywać się na nich dłużej. To również dobry moment na zabiegi kosmetyczne.

Pełnia Księżyca Jesiotrów - skąd wzięła się nazwa?

Dlaczego mówimy o pełni jesiotrów? Północnoamerykańskie plemiona rybackie nadały sierpniowej pełni nazwę od licznego występowania jesiotrów właśnie w tym miesiącu! Czasami nazywa się ją również pełnią Czerwoną lub Zbożową lub Pełnią Zielonej Kukurydzy.

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...

Pełnia księżyca w sierpniu 2022 - gdzie oglądać?

Jak obserwować księżyc w sierpniu? Pełnia Księżyca Jesiotrów będzie najlepiej widoczna, najbardziej zjawiskowa poza miastem - z dala latarni ulicznych i zabudowań. Nie musicie iść z teleskopem, choć warto zabrać ze sobą lornetkę, by patrząc na Księżyc poczujecie gęsią skórkę! Superksiężyc polecamy oglądać z przyjaciółmi!

Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą

QUIZ. Nauki ścisłe na poziomie szkolnym. Większość odpada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest symbol pierwiastka chemicznego rtęci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze