Turniej Czterech Skoczni. Sprawdź wyniki klasyfikacji

Autor: EPA/PHILIPP GUELLAND Dostawca: PAP/EPA. Turniej Czterech Skoczni. Sprawdź wyniki klasyfikacji

2021-12-28 18:46

Turniej Czterech Skoczni odbywa się już 70. raz! Właśnie zakończyły się klasyfikacje. Do środowego konkursu awansowało pięciu Polaków. Sprawdź nazwiska.

Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Paweł Wąsek awansowali do środowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie, który zainauguruje prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi.

• Najwyżej sklasyfikowany w ekipie biało-czerwonych był Wolny, który uzyskał 127,5 m i zajął 13. miejsce.
  • Żyła pokonał 120 m i był 24.,
  • Kubacki - 116 m, 28.,
  • Stoch - 117 m, 37.,
  • a Wąsek - 112 m, 46.

Kwalifikacji nie przebrnął Andrzej Stękała - 105,5 m i 60. pozycja.

Kobayashi oddał skok na 129 metrów, a za nim uplasowali się Niemiec Karl Geiger - 127,5 m oraz ex aequo na trzecim miejscu Norwegowie Halvor Egner Granerud (126,5 m) oraz Johann Andre Forfang (132 m). Wtorkowe zawody były przerwane na ok. 30 minut z powodu silnego wiatru.

Jaka wygrana?

Zmagania w Oberstdorfie rozpoczynają jubileuszową, 70. edycję TCS. Triumfator otrzyma 100 tysięcy franków szwajcarskich, czyli pięć razy więcej niż poprzedniej zimy.

Z powodu pandemii konkursy w Niemczech - w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen - odbędą się bez kibiców. W Austrii natomiast w Innsbrucku na trybuny będą mogły przyjść cztery tysiące osób, a na finale w Bischofshofen - 3,5 tys.

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

Na początek coś prostego. Klaustrofobia to lęk przed...
Poradnik Zdrowie: jak COVID-19 wpływa na problemy żołądkowe u dzieci?