Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?

2021-12-28 17:19
Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?

Rusza jubileuszowa edycja Turnieju Czterech Skoczni. Austriacko-niemieckie zawody rozpoczną się od wtorkowych kwalifikacji w Oberstdorfie. W ostatnich latach turniej bywał wręcz zdominowany przez Polaków. Jak będzie w tym roku?

W ostatnich latach turniej bywał wręcz zdominowany przez Polaków, jednak tym razem, jak mówi Przemysław Ofiara, szef sportu w Super Expressie, możemy liczyć wyłącznie na Kamila Stocha, zajmującego 11. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. - Kamil Stoch uwielbia Turniej Czterech Skoczni, Kamil Stoch trzy razy wygrywał ten turniej, właśnie rusza po czwarty skalp, ale nie jest to ta sama forma, co przed rokiem, gdy w fantastycznym stylu Kamil Turniej Czterech Skoczni wygrywał - tłumaczy.

Czytaj także: Turniej Czterech Skoczni 2021/2022. Gdzie i kiedy oglądać występy Polaków? [DATA, GODZINA]

Podobnie wygląda sytuacja z pozostałymi zawodnikami. - Szczególnie np. u Dawida Kubackiego, który totalnie zatracił swoją formę i stał się z zawodnika z czołówki, w krótkim czasie, przeciętniakiem - dodaje Ofiara.

Obecny sezon jest bardzo wyrównany, ale można wskazać kilku faworytów. - Ryōyū Kobayashi, czyli rewelacyjny Japończyk, któremu brakowało szczęścia w tej pierwszej fazie sezonu. Drugi z tych zawodników to jest Karl Geiger, który od początku sezonu ma petardę w nogach - podsumowuje Ofiara.

Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników. Oprócz Stocha i Kubackiego, wybrańcami trenera Michala Dolezala są: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze