W Polskim Ładzie nie wzięto w ogóle pod uwagę pracujących na umowy zlecenie

i

Autor: shutterstock W Polskim Ładzie nie wzięto w ogóle pod uwagę pracujących na umowy zlecenie

Trzymałeś w ręku banknot 500 zł? Jesteś w zdecydowanej MNIEJSZOŚĆI! ZOBACZ raport NBP

2021-12-13 7:49

Jak wynika z przeprowadzonego przez NBP badania "Zwyczaje płatnicze w Polsce w 2020 r." (grudzień 2021), 7 proc. wszystkich biorących udział w badaniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających badanie miało w posiadaniu banknot o nominale 500 złotych.

Jak informuje bank centralny, banknoty te były pozyskiwane głównie z banku lub bankomatu i były wykorzystywane na codziennie potrzeby (zakupy, oszczędności, wymiana na niższe nominały).

Najwięcej spośród badanych, bo 55,9 proc. wykorzystało ten banknot do zakupów w sklepie lub punkcie usługowym, 12,9 proc. zadeklarowało, że wybrało ten nominał jako formę przechowywania oszczędności, 9 proc. respondentów rozmieniło go na mniejsze nominały. Również 9 proc. zadeklarowało, że traktuje go jako element kolekcji.

Z kolei 6,9 proc. powiedziało, że banknot został przekazany w prezencie, a 1,9 proc. postanowiło, że zdeponuje go w banku

Tak się bawią Radni Sejmiku Samorządowego Województwa Małopolskiego.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE