Gerlach

i

Autor: fot. Jozef Kotulič / wikimedia commons

Trzech Polaków zaginęło w górach. Nie wrócili z wyprawy na Gerlach

2022-01-08 12:28

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w rejonie Gerlachu – najwyższego szczytu Tatr, który leży na Słowacji, trwają poszukiwania trzech Polaków, którzy nie wrócili z wyprawy na szczyt. Jak podają słowaccy ratownicy górscy, taternicy wybrali się na Gerlach w piątek 7 stycznia.

W Tatrach trwają poszukiwania trzech Polaków

Słowaccy ratownicy górscy poinformowali PAP o trwających poszukiwaniach trzech polaków w okolicach najwyższego szczytu Tatr. Gerlach wznosi się na 2655 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Tatrach oraz w całych Karpatach. Szczyt ten dostępny jest jedynie dla doświadczonych taterników. Jak podają słowackie służby ratownicze trzej polscy taternicy nie wrócili z wyprawy na Gerlach. Jeszcze w piątek przed północą znajomy taterników zadzwonił na centralę Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik GOPR), że jego znajomi, którzy wybrali się na szczyt nie odbierają od niego telefonów i nie odpisują na SMS-y.

Rano służby ratownicze rozpoczęły poszukiwanie Polaków z pokładu śmigłowca. Wyruszyły również w ten rejon piesze wyprawy. Do poszukiwań mają dołączyć także ratownicy TOPR z Zakopanego – przekazała PAP dyżurna HZS. Na razie nie wiadomo, czy mężczyźni dotarli na górski szczyt, czy utknęli gdzieś na szlaku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!