Trwa ostrzał Kijowa: "Rosjanie wystrzelili co najmniej 15 rakiet"

2022-11-23 13:30
Trwa ostrzał Ukrainy
Autor: Libkos/Associated Press/East News Trwa ostrzał Ukrainy

Jak donoszą media, w Kijowie słychać odgłosy eksplozji. Trwa ostrzał Ukrainy. Jak poinformowano, Rosjanie wystrzelili co najmniej 15 rakiet.

O słyszanych w środę w Kijowie odgłosach eksplozji poinformował m.in. portal Suspilne. Nie wiadomo, czy był to wybuch rakiety, czy jej zestrzelenie przez system obrony powietrznej. O czterech wybuchach w centrum miasta informuje korespondentka PAP.

Na całej Ukrainie trwa alarm przeciwlotniczy, kanały w Telegramie oraz media donoszą o szeregu eksplozji w różnych częściach kraju, w tym w obwodzie połtawskim, dniepropietrowskim, mikołajowskim i winnickim.

Czytaj także: Żołnierze z Ukrainy odzyskali Chersoń. Rosjanie uciekają za Dniepr

Portal Ukrainska Prawda, powołując się na Siły Powietrzne, podawał, że według stanu na godz. 13.20 (12.20 w Polsce) Rosjanie wystrzelili co najmniej 15 rakiet.

Szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim informował na Telegramie, że wystrzelonych rakiet jest „dużo, (lecą) ze wschodu i południa”. 

Według nieoficjalnych informacji część rakiet leci w kierunku zachodniej Ukrainy.

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] prof. K. PISARSKA o warunkach zakończenia wojny na Ukrainie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze