Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Trwa czwarta runda rosyjsko-ukraińskich negocjacji [AKTUALIZACJA]

2022-03-14 11:57

Wojna na Ukrainie trwa już 19 dzień. Portal Ukraińska Prawda, powołując się na doradcę ukraińskiego prezydenta i jednego z uczestników rozmów Mychajło Podolaka poinformował, że rozpoczęła się czwarta runda rosyjsko-ukraińskich negocjacji.

Rozpoczęła się czwarta runda rozmów rosyjsko-ukraińskich

Rozpoczęła się czwarta runda rosyjsko-ukraińskich negocjacji - poinformował w poniedziałek około godz. 10.15 portal Ukrainska Prawda, powołując się na doradcę ukraińskiego prezydenta i jednego z uczestników rozmów Mychajło Podolaka.

Wcześniej Podolak napisał na Twitterze:

"Negocjacje. Czwarta runda. Na temat pokoju, zawieszenia broni, natychmiastowego wycofania wojsk i gwarancjach bezpieczeństwa. Twarde dyskusje. Choć Rosja zdaje sobie sprawę z bezsensowności swoich agresywnych działań, wciąż łudzi się, że 19 dni przemocy przeciwko pokojowym miastom Ukrainy to właściwa strategia".

Aktualizacja.

Jak podaje doradca prezydenta o przebiegu rosyjsko-ukraińskich rozmów: komunikacja jest trudna.

"Komunikacja jest trudna, ale rozmowy się toczą" - napisał w poniedziałek w serwisie Twitter doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i jeden z uczestników rosyjsko-ukraińskich negocjacji Mychajło Podolak.

"Strony aktywnie wyrażają swoje stanowiska, które zostały już doprecyzowane. Komunikacja jest trudna, ale się toczy. Powodem tych różnic jest to, że mamy bardzo odmienne systemy polityczne. Ukraina to wolny dialog w społeczeństwie i obowiązkowy konsensus. Rosja - to ultymatywne tłumienie własnego społeczeństwa" - ocenił Podolak.