Trudne walki w Siewierodoniecku. Sytuacja jest bardzo napięta

2022-06-19 9:09
Trudne walki w Siewierodoniecku. Sytuacja jest bardzo napięta
Autor: PAP/EPA/OLEKSANDR RATUSHNIAK Trudne walki w Siewierodoniecku. Sytuacja jest bardzo napięta

W Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim Ukrainy kontynuowane są walki o miasto, wojska rosyjskie ostrzeliwują pozycje sił ukraińskich, sytuacja jest bardzo trudna - przekazał w niedzielę szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Dodał, że przeciwnik atakuje również w rejonie Popasnej.

„W Siewierodoniecku sytuacja jest bardzo trudna. Przeciwnik przez całą dobę prowadzi rozpoznanie z dronów, koryguje ogień i szybko dostosowuje go do zmian ukraińskich pozycji obronnych” – powiadomił Hajdaj w komunikacie na Telegramie.

Urzędnik poinformował również, że Rosjanie intensywnie ostrzelali okolice mostów na Dońcu, dwukrotnie trafili w infrastrukturę zakładów chemicznych Azot.

Dodał, że w sąsiadującym z Siewierodonieckiem Lisiczańsku w ciągu ostatniej doby znaleziono ciała dwóch mężczyzn, którzy zginęli w ostrzałach.

Przeciwnik prowadził ostrzał szeregu ukraińskich miejscowości w obwodzie ługańskim, przeprowadził ataki lotnicze w rejonie dwóch wsi, atak rakietowy na Werchniokamjankę.

Hajdaj powiadomił także o dużych zniszczeniach obiektów cywilnych w rejonie Popasnej i miejscowości Hirske

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze