Tragedia w Czernikowie! Nie żyje DWÓCH STRAŻAKÓW. Samochód OSP zderzył się z tirem [ZDJĘCIA]

2021-12-02 14:55

Tragiczny wypadek w Czernikowie, w woj. kujawsko-pomorskim. Dwóch strażaków miejscowego OSP nie żyje, a trzech jest rannych. Samochód, który jechał do pożaru, zderzył się z tirem.

Wypadek w Czernikowie 2.12.2021

Wypadek miał miejsce w czwartek rano (2 grudnia), w Czernikowie koło Torunia. Po godz. 5, na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z drogą krajową nr 10, jadący do pożaru samochód OSP Czernikowo zderzył się z tirem.

- Nie żyje dwóch strażaków, trzech jest rannych - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

Jak poinformował rzecznik, samochodem jechało pięć osób. Ranni są przytomni.

- W wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP. Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie - powiedział mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Strażacy z OSP Czernikowo jechali alarmowo do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liszewy.

- Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie - możemy przeczytać na Facebooku Państwowej Straży Pożarnej. - Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów.

Wójt Czernikowa Tomasz Krasicki ogłosił żałobę gminną po śmierci dwójki strażaków OSP.

- Wydałem zarządzenie, na mocy którego do niedzieli wprowadzona została na terenie naszej gminy żałoba. Wszystkie jednostki podległe Urzędowi Gminy opuszczą flagę narodową do połowy masztu i zawieszą kir. Do tego odwołane zostają wszystkie imprezy kulturalne odbywające się pod auspicjami gminy - powiedział wójt Krasicki.

- Dla nas, jako mieszkańców gminy to ogromna tragedia. Ludzie, którzy na co dzień i także dzisiaj — tego feralnego poranka, niosąc pomoc naszym mieszkańcom, stracili życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Trudno nam się z tym pogodzić. To wstrząsająca wiadomość, która napłynęła do nas z samego rana - mówił wójt krótko po wypadku w Czernikowie.

Wypadek w Czernikowie odbiła się szerokim echem w całym kraju. Podczas trwających obrad Sejmu, posłowie uczcili pamięć strażaków minutą ciszy oraz odmawiając modlitwę za zmarłych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi