Tragedia podczas festiwalu balonów. Spadł balon z pięcioma osobami, jedna nie żyje

i

Autor: blizniak z Pixabay

Tragedia podczas festiwalu balonów. Spadł balon z pięcioma osobami, jedna nie żyje

2021-05-23 10:37

Tragedia podczas festiwalu balonów. Spadł balon z pięcioma osobami, jedna nie żyje – takie informacje napływają z Ukrainy. W obwodzie chmielnickim na zachodzie w wypadku jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych. W Kamieńcu Podolskim podczas weekendu odbywa się festiwal balonów. Balon, który spadł miał wcześniej zahaczyć o linię wysokiego napięcia.

Do tragedii doszło w sobotę wieczorem w pobliżu Kamieńca Podolskiego – przekazała ukraińska policja. W gondoli znajdował się pilot i pięcioro pasażerów - mieszkańców Kamieńca Podolskiego i oraz miasta Chmielnicki.

Ranni, wśród których jest także pilot mają obrażenia różnego stopnia. Jak podaje PAP ustalane są okoliczności zdarzenia, a w sprawie wszczęto śledztwo. Portal Ukraińska Prawda podkreśla, że w ten weekend w Kamieńcu Podolskim odbywa się festiwal balonowy.

Balon zahaczył o linię wysokiego napięcia

Serwis, powołując się na media społecznościowe, zaznaczył, że do tragedii doszło po tym jak balon zahaczył koszem o linię wysokiego napięcia. Według podanych informacji w wypadku wszyscy pasażerowie balonu odnieśli obrażenia, a jedna osoba nie żyje.

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach