złoty medal

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Nataliya Vaitkevich z Pexels

Tokio 2021. Ogromny skandal. Zawodniczka dostanie NOWY MEDAL olimpijski! Nie uwierzycie, co stało się z poprzednim

2021-08-12 9:24

Niewinny - wydawałoby się - gest spowodował wybuch prawdziwego skandalu. Władze japońskiego miasta Nagoja otrzymały tysiące skarg na zachowanie burmistrza, który na spotkaniu z softbalistką Miu Goto ugryzł jej złoty medal olimpijski. Zawodniczka otrzyma nowy medal – podała w czwartek agencja Kyodo, cytując anonimowe źródło.

Według tego źródła w procedurę wymiany medalu zaangażowany jest MKOl, Japoński Komitet Olimpijski i organizatorzy Igrzysk w Tokio, a sama softballistka wyraziła na to zgodę.

Decyzja zapadła w związku z falą krytyki pod adresem burmistrza Nagoi Takashiego Kawamury. W ubiegłym tygodniu, podczas spotkania z Goto, burmistrz kazał sobie założyć na szyję jej złoty medal, a następnie ugryzł go, pozorując częste zachowanie sportowców po dekoracji.

Według Kyodo urząd miasta Nagoja otrzymał w tej sprawie około 4 tys. skarg. Zachowanie burmistrza wywołało oburzenie między innymi wśród japońskich olimpijczyków.

„Widziałem nagranie i słyszałem stuknięcie jego zębów. O swój medal bardzo dbam, żeby się nie porysował. To niewiarygodne, że Goto zachowała spokój i się nie rozgniewała. Ja bym się rozpłakał” – napisał wtedy na Twitterze judoka Naohisa Takato, który zdobył złoto w kategorii 60 kg.

Kawamura bronił się, twierdząc, że ugryzienie medalu było z jego strony „wyrazem największego umiłowania” oraz podziwu dla jego zdobywczyni. Przeprosił jednak za „zbrukanie symbolu wieloletniej ciężkiej pracy”.

Koncern Toyota, właściciel drużyny softballowej, w której występuje Goto, ocenił działanie burmistrza jako „nieodpowiednie” i „godne ubolewania”. Tokijscy organizatorzy wielokrotnie żartobliwie przypominali na Twitterze gryzącym medale sportowcom, że "medale Tokio 2020 nie są jadalne”.

Grób rodziców Trzaskowskiego został okradziony?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE