Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

To nie koniec pandemii. To miasto zostanie zamknięte ze względu na Omnicron!

2022-03-29 15:53

W Polsce od poniedziałku (28 marca) zniesiona została większa część restrykcji związanych z pandemią COVID-19. W tym najdłużej wyczekiwany obowiązek noszenia maseczek w komunikacji miejskiej lub sklepach. Chociaż wiele europejskich krajów luzuje obostrzenia, to w tym samym czasie to olbrzymie miasto właśnie ogłosiło lockdown ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną. Zapraszamy do artykułu.

To nie koniec epidemii COVID-19?

Wszystko wskazuje na to, że na podjęcie decyzji o wycofywaniu obostrzeń covidowych w wielu krajach trzeba jeszcze długo poczekać. W Chinach sytuacja pandemiczna pogarsza się. Państwo środka ma coraz większy problem z opanowaniem COVID-19. Już w niedzielę tamtejszy rząd ogłosił lockdown dla połowy Szanghaju.

Powodem jest rekordowa ilość zakażeń wariantem Omikron w Chinach. Ponad 26-milionowe miasto jest obecnie w epicentrum najnowszej fali zakażeń. Władze Szanghaju zaczęły w poniedziałek dwustopniową akcję walki z koronawirusem, zamknęły przeprawy przez rzekę Huangpu i objęły lockdownem dzielnice na jej wschodnim brzegu. Na początek część miasta będzie zamknięta na kilka dni a od kwietnia w analogiczny sposób zamknięte będą obszary na lewym brzegu Huangpu. W tym czasie w mieście zostaną przeprowadzone badania przesiewowe.

W niedzielę w Szanghaju wykryto rekordową liczbę 3450 nowych bezobjawowych zakażeń koronawirusem, co odpowiadało za 70 proc. przypadków odnotowanych w całym kraju. Według poniedziałkowego sprawozdania państwowej komisji zdrowia, zdiagnozowano również 50 infekcji objawowych.

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Jak podało Ministerstwo Zdrowia 29 marca wykryto 6608 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. W kraju zmarło 110 osób u których wykryto COVID-19. Lekarze ostrzegali, że wariant Omnikron jest o wiele bardziej zaraźliwy niż poprzednie odmiany, jednak same zakażenie wiele osób przechodzi bezobjawowo lub łagodnie. Jaki efekt przyniesie poluzowanie obostrzeń w Polsce zapewne okaże się już wkrótce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE