TikTok

i

Autor: pixabay.com TikTok

TikTok - za takie treści filmy będą usuwane! Serwis wprowadzi NOWE ZASADY

2022-02-09 12:33

TikTok szykuje się do wprowadzenia zmian w swoim regulaminie. Mają one dotyczyć zamieszczanych treści, a ich złamanie poskutkuje usunięciem nagrania. Sprawdźcie, co będzie zakazane w materiałach publikowanych na TikToku.

TikTok to obecnie najpopularniejsza platforma mediów społecznościowych na Świecie. Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Sensor Tower pokazują, że w 2021 roku aplikacja zdeklasowała Instagrama i Facebooka pod względem pobrań z App Store. Wraz ze wzrostem popularności rośnie też jednak krytyka. Eksperci oraz zwykli użytkownicy wskazują na szkodliwy wpływ, jaki w szczególności na osoby młode mają niektóre treści publikowane na TikToku. Twórcy platformy społecznościowej reagują. Z opublikowanego przez nich raportu wynika, że tylko w trzecim kwartale 2021. roku usunięto 91 milionów filmów naruszających zasady społeczności lub warunki usługi, co stanowi około 1% wszystkich przesłanych materiałów. To jednak nie wszystko. TikTok zapowiada wprowadzenie bardziej rygorystycznych zasad dotyczących treści, które wolno publikować. Ich złamanie będzie skutkowało skasowaniem filmu. Wszystko to z uwagi na zdrowie użytkowników. Jakie zmiany są zapowiadane? O tym w dalszej części artykułu.

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?

Nowe zasady na TikToku - za takie treści wideo zostanie usunięte

Szykowane zmiany mają służyć przeciwdziałaniu treściom szkodliwym dla kondycji psychicznej użytkowników i użytkowniczek. TikTok będzie bardziej bezwzględny wobec materiałów związanych z kwestią zaburzeń odżywiania. Filmiki otwarcie promujące zachowania grożące wywołaniem takich zaburzeń były usuwane już wcześniej. Teraz, w porozumieniu z ekspertami i lekarzami, wprowadzone zostaną ostrzejsze zasady. Zakazane będą nagrania świadczące o zaburzeniach odżywiania także u autora wideo. Kasowane będą filmy promujące między innymi głodówki czy nadmierne ćwiczenia.

Zmiany w polityce TikToka dotyczą też kwestii mowy nienawiści. Skasowane będą mogły zostać materiały promujące nienawistne ideologie, mizoginistyczne, otwarcie seksistowskie i nacechowane nietolerancją wobec mniejszości seksualnych. Usunięcie wideo grozić będzie również za promowanie tzw. terapii konwersyjnej lub stosowanie niewłaściwych zaimków czy imion wobec osób niebinarnych lub po zmianie płci. Takie zasady obowiązywały już wcześniej. Teraz TikTok chce je egzekwować skuteczniej.

TikTok przeciw oszustwom i niebezpiecznym wyzwaniom

Oprócz tego TikTok zamierza przeciwdziałać coraz częstszym przypadkom oszustw i niebezpiecznych challenge'ów. Zapowiada opublikowanie serii filmów przygotowanych wraz z twórcami. Edukacyjne nagrania będą miały za zadanie uczulić widzów na niebezpieczne treści, z którymi się stykają.

Źródło:theverge.com / sensortower.com