Ten kot urodził się z czworgiem uszu! Internauci go pokochali [ZDJĘCIA]

i

Autor: pixabay.com/ www.instagram.com/midas_x24 Ten kot urodził się z czworgiem uszu! Internauci go pokochali [ZDJĘCIA]

Ten kot urodził się z czworgiem uszu! Internauci go pokochali [ZDJĘCIA]

2021-11-17 9:47

Mały kotek z Turcji o imieniu Midas od niedawna jest na Instagramie i w krótkim czasie zdobył rzeszę fanów. Dlaczego? Otóż, zwierzę ma poważną wadę genetyczną i jest dosyć nietypowe - ma czworo uszu. Jak informują właściciele mruczka, nie przeszkadza mu to jednak w codziennym funkcjonowaniu i zachowuje się dokładnie tak samo, jak inne koty.

Midas, który przyszedł na świat w Turcji jest bardzo nietypowym kotem. Urodził się on bowiem z czworgiem uszu. Internauci jednak uznali, że jest uroczy i zwierzę na Instagramie ma już blisko 60 tys. followersów.

- Jest zabawnym i przyjaznym kotem. Śpi cały dzień, nie śpi całą noc - powiedziała Canis Dosemeci, właścicielka zwierzęcia, która według brytyjskiego dziennika "Thee Daily Mail" wraz z partnerem przygarnęła Midasa.

Midas jest mieszańcem kota rosyjskiego. Ma cztery miesiące. Jak informuje Polsat News, został adoptowany przez mieszkankę dzielnicy Çankaya w stolicy Turcji - Ankarze, a informacje o nim stały się szybko hitem internetu w kraju, a następnie poza jego granicami.

Kot został zbadany przez weterynarza, który stwierdził, że jego słuch jest nienaganny. Właściwie, dzięki swoim uszom słyszy jeszcze lepiej!

Kot ma swoje konto na Instagramie, na którym właścicielka zamieszcza jego liczne zdjęcia i filmiki z jego udziałem. Zwierzak pojawił się w sieci 12 października, trzy tygodnie po adopcji. 

Dwoje uszu Midasa są mniejsze i nieco schowane w tych większych. 

Z wpisów w sieci wynika, że kot polubił się z psami właścicieli: 12-letnią Suzy i 14-letnią Zeyno. Zwierzaki często bawią się razem, Midas całuje Suzy na dobranoc. 

Internauci pokochali kota. Znaczna część pisze po prostu: "Cudowny", albo: "Kocham go". Sympatycy zwierzęcia pochodzą z całego świata: Słowenii, Włoch, Francji, Brazylii, Wenezueli, Meksyku i wielu innych krajów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 16.11 (Goście: Marcin Ociepa - OdNowa RP, wiceszef MON oraz Tomasz Siemoniak - PO) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik