Ten europejski kraj znosi WSZYSTKIE restrykcje! Rząd od środy otwiera granice

i

Autor: fot. pixabay. com - zdjęcie ilustracyjne Ten europejski kraj znosi WSZYSTKIE restrykcje! Rząd od środy otwiera granice

Ten europejski kraj znosi WSZYSTKIE restrykcje! Rząd od środy otwiera granice i likwiduje limity

2022-02-09 9:12

Rząd Szwecji ogłosił w poniedziałek, że od środy skończą się kontrole graniczne podróżnych wjeżdżających z UE. Oznacza to, że nie będą sprawdzane certyfikaty Covid-19, a niezaszczepieni nie będą musieli okazywać negatywnego wyniku testu.

"Decyzja o całkowitym zniesieniu ograniczeń wjazdowych opiera się na ocenie Urzędu Zdrowia Publicznego, który uznał, że ten środek kontroli nie jest już dłużej konieczny" - podkreśliła minister handlu zagranicznego i współpracy nordyckiej Anna Hallberg.

W przypadku wjazdu do Szwecji z innych krajów niż państwa UE, państw nordyckich oraz Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej kontrole epidemiczne na granicy mają się zakończyć 31 marca.

Według rządu policja, sprawdzająca obecnie certyfikaty Covid-19 lub wyniki testów, będzie mogła skoncentrować się na walce z przestępczością. W Szwecji funkcję straży granicznej pełni oddział policji.

W ostatnich dniach kontrole epidemiczne na granicach przeprowadzane były jedynie wyrywkowo.

Od środy szwedzkie władze znoszą wszystkie restrykcje, w tym limity zgromadzeń w pomieszczeniach, a także obowiązek okazywania zaświadczeń o zaszczepieniu na Covid-19 w kinach oraz teatrach. Decyzję tę rząd motywował "lepszą wiedzą o Omikronie, poprawą sytuacji w służbie zdrowia w stosunku do poprzednich fal, a także wysokim poziomem wyszczepienia społeczeństwa".

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 04.02 (Goście: Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, SP oraz dr hab. Anna Siewierska-Chmaj - politolog, UR) Sedno Sprawy: Michał Woś