Zima 2021/22. Kiedy spadnie w Polsce pierwszy śnieg? IMGW podało konkretną datę

i

Autor: pexels.com Zima 2021/22. Kiedy spadnie w Polsce pierwszy śnieg? IMGW podało konkretną datę

TEGO DNIA w Polsce spadnie śnieg! Synoptycy IMGW podali konkretny termin. Uda się ulepić bałwana?

2021-11-16 13:11

Zima 2021/22 zbliża się nieuchronnie. Bardzo możliwe, że lada dzień spadnie w Polsce pierwszy śnieg! Dokładną datę podali właśnie synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czy śniegu będzie na tyle dużo, by ulepić z niego baławana? Szczegóły poniżej.

Ostatnie dni, dosyć ciepłe jak na listopad, pozwoliły nam zapomnieć o zbliżającej się zimie. Tymczasem synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają nadejście mrozów i pierwsze opady śniegu! – W połowie przyszłego tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu głębokiego niżu znad Skandynawii, co sprowadzi do nas wilgotne i mroźne masy powietrza napływające z północy kontynentu – informuje IMGW.

TEGO DNIA w Polsce spadnie śnieg! Synoptycy IMGW podali konkretny termin. Uda się ulepić bałwana?

Według najnowszych wyliczeń synoptyków pierwsze opady śniegu mogą wystąpić już w przyszłym tygodniu – we wtorek lub środę (23-24 listopada). – Co prawda, raczej nie ulepimy bałwana, no może jedynie w górach, jednak w całym kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu. Temperatura w ciągu dnia na ogół będzie dodatnia, w okolicach 1°C-5°C, jednak w nocy może spadać poniżej 0°C nawet do -4°C, powodując zamarzanie deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu – prognozują synoptycy.

Szczególną ostrożność w tych dniach powinni zachować kierowcy. Warunki na drogach nie będą komfortowe. Jeżeli więc do tej pory nie zmieniliście opon na zimowe, nie ma na co czekać!

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE