Ta gmina miała być związana z satanistycznym kultem. Przegrała w sądzie z Twitterem!

2022-10-05 9:51
Ta gmina miała być ziązana z satanistycznym kultem. Przegrała w sądzie z Twitterem!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Holenderska gmina Bodegraven-Reeuwijk, fałszywie wiązana z satanistycznym, pedofilskim kultem, przegrała w sądzie sprawę, jaką wytoczyła Twitterowi, oskarżając go o niedostateczną walkę z rozprzestrzenianiem nieprawdziwych informacji na jej temat. Sąd orzekł, że serwis "zrobił wystarczająco dużo", aby usunąć wpisy zniesławiające miasteczko Bodegraven.

Gmina Bodegraven-Reeuwijk pozwała Twittera we wrześniu w związku z pogłoskami rozsiewanymi w mediach społecznościowych przez trzech mężczyzn w 2021 roku - podał dziennik "Guardian".

W następstwie oszczerczych wpisów kilkadziesiąt osób przybyło do gminy, aby złożyć kwiaty na cmentarzu, gdzie rzekomo pochowano ofiary kultu. Władze 19-tysięcznego Bodegraven ogłosiły w zeszłym roku stan nadzwyczajny po tym, jak z powodu oskarżeń o satanizm doszło do zamieszek.

Jeden z trzech mężczyzn stojących za rozpowszechnianiem plotek przekonywał, że dopiero niedawno odzyskał pamięć na temat satanistycznych rytuałów i mordowania małych dzieci, czego rzekomo był świadkiem w latach 80. W czerwcu holenderski sąd orzekł, że nie ma dowodów na istnienie satanistycznej pedofilskiej siatki w Bodegraven.

Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu

QUIZ. Zapożyczenia i kalki językowe. Rozpoznasz rusycyzmy i germanizmy w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
To jeden z najpopularniejszych rusycyzmów w języku polskim. Wskaż go:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze