Szokujące nagrania z Afganistanu. Trzy osoby spadły z wylatującego z Kabulu samolotu [WIDEO]

i

Autor: Twitter

Szokujące nagrania z Afganistanu. Trzy osoby spadły z wylatującego z Kabulu samolotu [WIDEO]

2021-08-16 13:23

Trzy osoby spadły z odlatującego z Kabulu samolotu na domy mieszkalne - podał w poniedziałek lokalny serwis Asvaka News Agency i opublikował nagrania ze zdarzenia. Nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

Tysiące ludzi szturmują lotnisko w Kabulu, próbując uciec z Afganistanu po opanowaniu kraju przez talibów. Ludzie starają się dostać do samolotów.

Na nagraniach w mediach społecznościowych widać tłum biegnący po asfalcie w kierunku samolotu USA Air Force. Inne zdjęcia pokazują ludzi próbujących wejść po schodach na pokład samolotu, niektórzy zwisają z poręczy.

W mediach społecznościowych serwis Asvaka News Agency napisał, że okoliczni mieszkańcy twierdzą, że trzech młodych mężczyzn uczepiło się podwozia odlatującego z Kabulu samolotu. Po wystartowaniu mężczyźni spadli na domy mieszkalne.

Podano, że osoby te spadły z samolotu C-17 w pobliżu lotniska w Kabulu.

Serwis opublikował nagranie, na którym widać dwa niezidentyfikowane obiekty spadające z lecącej maszyny. Lokalny mieszkaniec potwierdził, że ciała spadły na domy mieszkalne, powodując "głośny i straszny" hałas.

Na innym nagraniu - jak napisano - widać miejscowych mieszkańców zabierających ciała mężczyzn, którzy spadli z maszyny.

Serwis publikuje też zdjęcie samolotu afgańskich linii Kam Air, na dachu którego siedzą ludzie.

Wcześniej świadkowie powiedzieli Agencji Reutera, że co najmniej pięć osób zginęło w poniedziałek na lotnisku w Kabulu, usiłując dostać się na pokłady samolotów. Nie wiadomo, czy ludzie, o których pisze Asvaka News, byli wśród wspomnianych ofiar.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE