Szokujące nagrania z Afganistanu. Trzy osoby spadły z wylatującego z Kabulu samolotu [WIDEO]

i

Autor: Twitter

Szokujące nagrania z Afganistanu. Trzy osoby spadły z wylatującego z Kabulu samolotu [WIDEO]

2021-08-16 13:23

Trzy osoby spadły z odlatującego z Kabulu samolotu na domy mieszkalne - podał w poniedziałek lokalny serwis Asvaka News Agency i opublikował nagrania ze zdarzenia. Nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

Tysiące ludzi szturmują lotnisko w Kabulu, próbując uciec z Afganistanu po opanowaniu kraju przez talibów. Ludzie starają się dostać do samolotów.

Na nagraniach w mediach społecznościowych widać tłum biegnący po asfalcie w kierunku samolotu USA Air Force. Inne zdjęcia pokazują ludzi próbujących wejść po schodach na pokład samolotu, niektórzy zwisają z poręczy.

W mediach społecznościowych serwis Asvaka News Agency napisał, że okoliczni mieszkańcy twierdzą, że trzech młodych mężczyzn uczepiło się podwozia odlatującego z Kabulu samolotu. Po wystartowaniu mężczyźni spadli na domy mieszkalne.

Podano, że osoby te spadły z samolotu C-17 w pobliżu lotniska w Kabulu.

Serwis opublikował nagranie, na którym widać dwa niezidentyfikowane obiekty spadające z lecącej maszyny. Lokalny mieszkaniec potwierdził, że ciała spadły na domy mieszkalne, powodując "głośny i straszny" hałas.

Na innym nagraniu - jak napisano - widać miejscowych mieszkańców zabierających ciała mężczyzn, którzy spadli z maszyny.

Serwis publikuje też zdjęcie samolotu afgańskich linii Kam Air, na dachu którego siedzą ludzie.

Wcześniej świadkowie powiedzieli Agencji Reutera, że co najmniej pięć osób zginęło w poniedziałek na lotnisku w Kabulu, usiłując dostać się na pokłady samolotów. Nie wiadomo, czy ludzie, o których pisze Asvaka News, byli wśród wspomnianych ofiar.