Szczepionka przeciw Covid-19 nawet dla 5-latków! Od kiedy?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepionka przeciw Covid-19 nawet dla 5-latków! Od kiedy?

Szczepionka przeciw Covid-19 nawet dla 5-latków! Wkrótce nawet dla 6-miesięcznych dzieci?

2021-09-21 18:36

Szczepionka przeciw Covid-19 może być stosowana nawet u 5-letnich dzieci! Chodzi o preparat firmy Pfizer, ale prace prowadzi także Moderna. Od kiedy mogą być stosowane preparaty u 5-latków?

Szczepionka przeciw Covid-19 nawet dla 5-latków

Firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły w poniedziałek, że ich szczepionka przeciw Covid-19 może być stosowana u dzieci w wieku 5-11 lat, a koncerny wkrótce złożą wniosek o jej zatwierdzenie dla tej grupy wiekowej przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków

Czytaj także: Rząd wprowadza TRZECIĄ dawkę szczepionki. Kto i kiedy będzie mógł się zaszczepić?

U dzieci będzie stosowana zmniejszona dawka preparatu, około jednej trzeciej ilości podawanej obecnie osobom dorosłym. Testy kliniczne wykazały, że dzieci nabywają po tej dawce taką samą odporność na koronawirusa jak nastolatki i ludzie dorośli - powiedział agencji Associated Press wiceprezes Pfizera dr Bill Gruber.

Wiceprezes Pfizera dr Bill Gruber wjaśnił, że koncerny będą zabiegać wkrótce o zatwierdzenie preparatu dla dzieci również u europejskiego i brytyjskiego regulatora rynku leków.

Coraz więcej dzieci choruje na Covid-19

Szybkie rozprzestrzenianie się wariantu wirusa Delta sprawiło, że "od lipca liczba przypadków pediatrycznych z Covid-19 wzrosła w USA o 240 proc." - powiedział dyrektor wykonawczy Pfizera Albert Bourla, który ocenił też, że w tej sytuacji szczepienie dzieci przeciw koronawirusowi jest koniecznością.

Czytaj także: Minister zdrowia ZAGROŻONY? "Cały czas mam ochronę Służby Ochrony państwa"

Pfizer i BioNTech oczekują, że uda im się w czwartym kwartale tego roku opublikować wyniki badań dotyczących stosowania szczepionki przeciw Covid-19 u dzieci w wieku 2-5 lat oraz 6 miesięcy do 2 lat. Testy kliniczne dotyczące stosowania szczepionki u dzieci prowadzi też obecnie koncern Moderna.

23 sierpnia FDA w pełni zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer-BioNTech przeciw Covid-19. Był to pierwszy tego typu preparat przeciw Covid-19 zatwierdzony w USA w normalnym trybie.

QUIZ. Myślisz, że wygrałbyś "1 z 10"? Tadeusz Sznuk ci nie wierzy. Takie pytania padają w programie

Pytanie 1 z 15
Do jakiego lekarza udaje się osoba chora na cukrzycę?
5 porad jak biegać, by się nie przeziębić