Szykujcie się na wzrost, czekają nas REKORDOWE ceny paliw! Tankowanie za ponad 6 zł

2021-09-28 11:00
Ceny paliw 2021: czeka nas wzrost cen. 6 z przodu będzie standardem
Autor: Pixaby Ceny paliw spadną. Ile za paliwo w sierpniu 2022?

Jeśli myśleliście, że obecne ceny paliw na stacjach benzynowych biją rekordy, to nic bardziej mylnego. Czeka nas kolejny wzrost. Już niedługo na dystrybutorach zobaczymy ponad 6 zł za litr.

Ceny paliw: czeka nas wzrost cen. 6 z przodu będzie standardem

W ubiegłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 wynosiły 5,79 zł za litr. To o 7 groszy więcej niż w ostatnim czasie. Według analityków z e-petrol, ceny paliw na dniach dobiją do 5,85 za litr. Droższa będzie oczywiście benzyna 98 - średnio od 5,94 do 6,05 zł. Za olej napędowy zapłacimy 5,61 zł.

Co to oznacza? Kierowcy, którzy wybierają droższe stacje benzynowe, muszą przygotować się na ceny paliw powyżej 6 zł. To jednak tymczasowa sytuacja. Już niedługo za ceny paliw wszędzie możemy zapłacić powyżej tej kwoty.

Raport z anteny 21.09, godz.10

Ceny paliw: skąd takie wysokie kwoty?

Dlaczego ceny paliw wciąż rosną? Kwota, jaką widzimy na stacjach, dochodzi do rekordowej z kwietnia 2012 roku. Nic nie wskazuje jednak na to, że ceny paliw miałyby zacząć spadać. Jak podają analitycy z BM Reflex, czwarty tydzień z rzędu na rynku ropy naftowej obserwuje się wzrost cen. Wzrost zakażeń koronawirusem nie spowodował, że ludzie mniej się przemieszczają. Chcą jeździć i latać, a to wpływa na ceny paliw. Do końca roku nie powinniśmy spodziewać się spadku cen.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze