Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat? Pfizer wystąpił o zezwolenie!

2021-04-10 19:34
Szczepienie koronawirus
Autor: Pixabay.com

Czy szczepionka Pfizera przeciw COVID-19 będzie mogła być podawana również młodzieży w wieku 12-15 lat? Jest to całkiem możliwe! Amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech złożyły w piątek w USA wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki również u przedstawicieli tej grupy wiekowej!

Jak ogłosili przedstawiciele obu firm, tego rodzaju prośba ma trafić w najbliższych dniach do innych organów regulacyjnych na całym świecie.

Wniosek, złożony u amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), opiera się na danych z badań klinicznych III fazy w tej grupie wiekowej, które wykazały "100 proc. skuteczności" w zapobieganiu Covid-19 - podkreślono.

Pod koniec marca obydwie firmy opublikowały wyniki swoich testów przeprowadzonych na 2260 nastolatkach w USA, wykazujące "silną reakcję immunologiczną" po podaniu szczepionki.

Szczepionka była również „dobrze tolerowana, a skutki uboczne były na ogół zgodne ze skutkami obserwowanymi" u osób w wieku od 16 do 25 lat - dodały w piątek Pfizer i BioNTech.

Szczepionka ta jest obecnie dopuszczona dla osób w wieku 16 lat i starszych. Dzieci są mniej narażone na ciężki przebieg choroby, więc ich szczepienie nie było dotychczas uznawane za priorytet.

Eksperci twierdzą, że dzieci stanowią dużą część populacji i dlatego będą również musiały zostać zaszczepione, by ograniczyć przenoszenie się Covid-19.

Raport z anteny 09.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze