szczepienia COVID Kraków

i

Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie Co zyskasz dzięki szczepieniu przeciwko COVID-19? Lista benefitów jest spora

Co zyskasz dzięki szczepieniu przeciwko COVID-19? Lista benefitów jest spora

2021-01-26 12:55

Na jakie benefity będzie mogła liczyć osoba, która przyjmie obie dawki szczepionki COVID-19? Mowa tu m.in. o zwolnieniu z obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. To jednak jeszcze nie wszystko. Przywilejów jest dużo więcej. Przypomniał o nich rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Więcej dowiecie się w naszym materiale.

Szczepienie przeciwko COVID-19. Na jakie benefity można liczyć?

O tym, że osoby, które zaszczepią się przeciwko COVID-19 uzyskają różne benefity mówiło się już jakiś czas temu. Miało to m.in. zachęcić obywateli do takiego działania. Od początku było wiadomo, że osoby zaszczepione będą zwolnione z obowiązku kwarantanny po powrocie do Polski. To jednak jeszcze nie wszystko. O dodatkowych benefitach przypomniał rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Kraków sprzeciwia się centralizacji szpitali

Osoby zaszczepione drugą dawką są zwalniane z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną lub po powrocie zorganizowanym transportem z zagranicy. Zaszczepieni nie są również uwzględniani w limicie osób, które mogą przebywać na imprezach domowych - przypomniał we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Jak uzyskać potwierdzenie?

Po przyjęciu dawki szczepionki, informacja ta zostanie umieszczona do e-Karty Szczepień w systemie P1. Oprócz tego otrzymamy tzw. kod QR. Będzie go można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. W przypadku braku takiej możliwości, w punkcie szczepień dostępny tzw. paszport osoby zaszczepionej. Dzięki niemu potwierdzimy nasze uprawnienia. Kod QR będzie wystawiany po zaszczepieniu drugą dawką.

Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE