szczepienia COVID Kraków

i

Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie Co zyskasz dzięki szczepieniu przeciwko COVID-19? Lista benefitów jest spora

Co zyskasz dzięki szczepieniu przeciwko COVID-19? Lista benefitów jest spora

2021-01-26 12:55

Na jakie benefity będzie mogła liczyć osoba, która przyjmie obie dawki szczepionki COVID-19? Mowa tu m.in. o zwolnieniu z obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. To jednak jeszcze nie wszystko. Przywilejów jest dużo więcej. Przypomniał o nich rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Więcej dowiecie się w naszym materiale.

Szczepienie przeciwko COVID-19. Na jakie benefity można liczyć?

O tym, że osoby, które zaszczepią się przeciwko COVID-19 uzyskają różne benefity mówiło się już jakiś czas temu. Miało to m.in. zachęcić obywateli do takiego działania. Od początku było wiadomo, że osoby zaszczepione będą zwolnione z obowiązku kwarantanny po powrocie do Polski. To jednak jeszcze nie wszystko. O dodatkowych benefitach przypomniał rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Kraków sprzeciwia się centralizacji szpitali

Osoby zaszczepione drugą dawką są zwalniane z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną lub po powrocie zorganizowanym transportem z zagranicy. Zaszczepieni nie są również uwzględniani w limicie osób, które mogą przebywać na imprezach domowych - przypomniał we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Jak uzyskać potwierdzenie?

Po przyjęciu dawki szczepionki, informacja ta zostanie umieszczona do e-Karty Szczepień w systemie P1. Oprócz tego otrzymamy tzw. kod QR. Będzie go można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. W przypadku braku takiej możliwości, w punkcie szczepień dostępny tzw. paszport osoby zaszczepionej. Dzięki niemu potwierdzimy nasze uprawnienia. Kod QR będzie wystawiany po zaszczepieniu drugą dawką.

Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?