szczepienia

i

Autor: https://pixabay.com

Szczepienia przeciw COVID-19: przedłużone szczepienia z tzw. grupy "0"! Do kiedy?

2020-12-29 10:45

Do 14 stycznia mogą zgłaszać się chętni na szczepienie z tzw. grupy "0". Chodzi głównie o lekarzy i personel medyczny - poprzedni termin zapisów upłynął w nocy [o północy]. Został wydłużony na prośbę medyków - do tej pory chęć zaszczepienia zadeklarowało 400 tys. z miliona uprawnionych osób.

- W pierwszej kolejności możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 będą miały służby medyczne, mieszkańcy domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, przedstawiciele służb mundurowych oraz seniorzy powyżej 65. roku życia - powiedział w środę 2 grudnia premier Mateusz Morawiecki. Tak i też dzieje się już od kilku dni.

Wydłużenie terminu, nie wpłynie na dalszy harmonogram szczepień. 15 stycznia mają rozpocząć się zapisy. O konieczności szczepień wciąż przypominają lekarze - dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych, mówił że dostępność szczepionki to dobry koniec trudnego roku. Do końca stycznia w Polsce ma być 1,5 miliona dawek szczepionki.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce: Jak się rejestrować?

- Rejestracja chętnych do szczepień na Covid-19 będzie prowadzona zarówno online, jak i metodami tradycyjnymi - powiedział w środę podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

- Rejestracja online przez internet dla tych, którzy będą sobie tego życzyli, a dla tych, którzy nie chcą się taką metodą posłużyć - będzie możliwość również zgłoszenia metodami tradycyjnymi - zapewnił premier.

Szczepienia medyków
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?