szczepienie

i

Autor: Pixaby

Szczepienia na COVID dzieci poniżej 12. roku życia. Wiemy, KIEDY się rozpoczną. Resort podał datę!

2021-10-27 12:03

Kiedy szczepienia na COVID dzieci poniżej 12. roku życia? Resort podał datę! Ze względu na spory wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, na tę wiadomość czeka wielu rodziców. Kiedy rozpoczną się szczepienia na COVID dzieci poniżej 12. roku życia?

Szczepienia na COVID dzieci poniżej 12. roku życia. Wiemy, KIEDY się rozpoczną. Resort podał datę!

Realnie szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia powinno rozpocząć się w połowie grudnia – powiedziała w środę podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wiceminister zdrowa Anna Goławska.

Części z aut kradzionych w całej UE. Są warte fortunę!

Jeśli chodzi o badanie szczepionki dla dzieci od 5. roku życia, to badania zostały zakończone. EMA (Europejska Agencja Leków – PAP) od połowy października weryfikuje te wyniki badań i planowane dopuszczenie jest na połowę grudnia – powiedziała wiceminister.

Goławska dodała, że firma Pfizer zadeklarowała pierwszą partię szczepionek w grudniu.

Dzisiaj dostaliśmy od firmy Pfizer wstępną deklarację, że już w grudniu pierwsza partia szczepionek powinna pojawić się w Polsce. Tak że druga połowa grudnia to jest ten realny termin, kiedy zaczniemy szczepić młodsze dzieci – dodała.

Uczestniczący w spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełnomocnik ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zaznaczył jednak, że takiej decyzji jeszcze nie ma.

Obecnie w Polsce szczepienie mogą przyjąć dzieci powyżej 12 lat. Otrzymują dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer albo szczepionką Spikevax Moderny.