Sylwester 2022: dwóch młodych mężczyzn wypadło z okna! Spadli z wysokości

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Sylwester 2022: dwóch młodych mężczyzn wypadło z okna! Spadli z wysokości

2022-01-01 11:16

Ratownicy medyczni udzielili w sylwestra pomocy dwóm młodym mężczyznom, którzy w Warnicach i Podańsku wypadli przez okna z ok. 3 metrów. Nasze zespoły ratownictwa udzieliły pomocy 420 razy – poinformowała rzeczniczka prasowa WSPR w Szczecinie Paulina Heigel.

"Wezwania najczęściej dotyczyły osób pod wpływem alkoholu, które doznały urazu głowy lub kończyn na skutek upadku. Najpoważniejsze tego typu zgłoszenie miało w miejsce podczas zabawy sylwestrowej w Warnicach, gdzie z około 3 metrów wypadł z okna 22-letni mężczyzna. Trafił do szpitala z urazem barku i głowy" – poinformowała w sobotę rzeczniczka prasowa WSPR w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak dodała, "urazu głowy doznał także 23-latek, który wypadł z okna z ok. 3 metrów w Podańsku w powiecie goleniowskim".

W Świdwinie ratownicy zabezpieczyli i przetransportowali do szpitala 20-latka, który został zaatakowany ostrym narzędziem i doznał urazu okolicy brzucha.

"Nie odnotowaliśmy żadnego poważnego wypadku komunikacyjnego. Niewiele było też zgłoszeń związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard. Dwa najpoważniejsze tego typu interwencje miały miejsce w Tanowie i Różycy" – w obu przypadkach dorośli mężczyźni doznali urazu oka" – przekazała Heigel.

Zaznaczyła też, że "miniona noc sylwestrowa była jedną ze spokojniejszych na przestrzeni ostatnich lat".

Od godziny 19 w sylwestrowy piątek do godz. 7 w sobotę zespoły ratownictwa medycznego WSPR w Szczecinie na terenie całego województwa udzieliły pomocy 420 razy. W ubiegłym roku było 600 interwencji.

Szokująca śmierć trzech chłopców i ich matki pod Opocznem

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Klaustrofobia to lęk przed...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE