Sylwester 2022/23. Kto najwcześniej, a kto najpóźniej wita Nowy Rok?

2022-12-31 16:12
Sylwester 2022/23. Kto najwcześniej, a kto najpóźniej wita Nowy Rok?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Nadchodzi nowy rok 2023! Ci, którym ostatnie miesiące dały się we znaki już z niecierpliwością czekają na nadchodzące zmiany i nowe możliwości. Świętować jego przyjście będziemy na całym świecie na różne sposoby. Niektórzy spędzą go w domu inni na hucznych imprezach jednak wszyscy - tak jak lubią! Kto najwcześniej, a kto najpóźniej wita Nowy Rok? Sprawdźcie!

Sylwester 2022/23 będziemy świętować już w sobotę 31 grudnia. To wyjątkowy moment w roku i z przyjemnością bawić będą się na nim zarówno dorośli, jak i młodzież. Nowy rok powitamy w domach, na ulicach, na koncertach i imprezach zorganizowanych. Tradycyjnie w niebo wystrzelą fajerwerki lecz również oglądać będziemy pokazy laserowe. Kto najwcześniej, a kto najpóźniej wita Nowy Rok?

Największa ruchoma szopka bożonarodzeniowa w kościele oo. Bernardynów pod wezwaniem św. Bernardyna ze Sieny w Krakowie

Kto najwcześniej wita Nowy Rok?

Poland to jedna z czterech osad na Kiritimati, największej wyspie Kiribati, państwa leżącego na Oceanie Spokojnym. Leży kilkaset kilometrów na zachód od linii zmiany daty i to właśnie tam najwcześniej powitany zostanie Nowy Rok. Bedzie to już o godzinie 11.00 czasu polskiego.

Kto najpóźniej wita Nowy Rok?

Na samym końcu 2021 rok pożegnany zostanie na Hawajach. W Polsce będzie wtedy już godzina 11.00 1 stycznia. Niezależnie od tego, którą godzinę wskazują jednak zegary, wszyscy powitają go brawami, wystrzałami, muzyką, modlitwą, pocałunkiem lub kieliszkiem szampana.

QUIZ. TO wydarzyło się w 2022 roku. Myślisz, że będzie łatwo? Pomyśl jeszcze raz!

Pytanie 1 z 15
Niewątpliwie największym (i zarazem najgorszym) wydarzeniem mijającego roku była bandycka napaść Rosji na Ukrainę. Dziś mamy...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze