Susza w Polsce - te gminy wprowadziły ograniczenia w zużyciu wody [MAPA]

2022-07-02 20:06
Susza w Polsce
Autor: swiatwody.blog / google / pixabay.com Susza w Polsce

Dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są alarmujące! Stan wody w wielu polskich rzekach jest wyjątkowo niski. By uniknąć problemów związanych z niedoborem wody, ponad 200 gmin w całym kraju wprowadziło ograniczenia w jej zużyciu. Miejsca te zaznaczono na mapie.

Upalne lato i niewielka ilość opadów przyczyniają się do suszy. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej regularnie podaje informacje o poziomie wody w Polskich rzekach. Ostatnich wskazań niestety nie można uznać za pozytywne. W wielu miejscach lustro wody jest alarmująco nisko. W najnowszym komunikacie IMGW donosi, że w większości regionów stany wody układają się głównie w strefie niskiej i średniej. Zwiastuje to problemy dla mieszkańców i mieszkanek kraju, rolnictwa oraz przemysłu. W związku z tym coraz więcej gmin decyduje się na wprowadzenie ograniczeń w zużyciu. Blog Świat Wody zaznaczył je na specjalnej mapie. Znajdziecie ją w dalszej części artykułu.

Najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka

Mapa gmin ograniczających zużycie wody

Od wody zależni są nie tylko mieszkańcy, ale też rolnictwo i przemysł. Skutki braku wody będą więc odczuwane przez całą gospodarkę. Niestety, wraz z kolejnymi falami upałów poziomy rzek mogą spaść jeszcze bardziej. Blog Świat Wody regularnie aktualizuje mapę gmin wprowadzających ograniczenia w zużyciu. Na początku lipca 2022 zaznaczono na niej ponad 200 gmin w całym kraju. Jeśli susza się utrzyma, dołączą do nich kolejne. Mapę zamieszczamy poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze