Rekordowa ryba wyłowiona z Zalewu Zemborzyckiego. Sum miał ponad dwa metry

i

Autor: pixabay.com/ screen posta FB ZalewZemborzycki.com Rekordowa ryba wyłowiona z Zalewu Zemborzyckiego. Sum miał ponad dwa metry

SUM GIGANT wyłowiony z Zalewu Zemborzyckiego. "Wygląda jak prehistoryczny dinozaur" [WIDEO]

2021-06-15 17:00

Takiej ryby prawdopodobnie nikt nigdy wcześniej z Zalewu Zemborzyckiego (woj. lubelskie) nie wyłowił. Na suma giganta, mierzącego PONAD DWA METRY, natknął się jeden z przebywających tam wędkarzy. Rybie zrobiono kilka zdjęć na pamiątkę, nakręcono krótki filmik, po czym wypuszczono ją na wolność.

Informację o rekordowej rybie złowionej w Zalewie Zemborzyckim opublikowano w poniedziałek (14 czerwca) na profilu facebookowym ZalewZemborzycki.com. - Dziś na zalewie padł sum gigant. Ryba mierzyła 210 cm, to jest chyba jak na razie największa ryba, o której słyszałem na ZZ. Szczęśliwym łowcą okazał się kolega Krzysztof. Gratulujemy przepięknego okazu! Pomnik przyrody, bo tak już można określić tę rybę odzyskał wolność - czytamy w poście.

CZYTAJ TEŻ: Co za historia! Mężczyzna został połknięty przez... WIELORYBA. Cudem przeżył [WIDEO]

Sum gigant zrobił prawdziwą furorę w sieci. - Wygląda jak prehistoryczny dinozaur. Rzeczywiście ryba tej wielkości to pływający pomnik przyrody i to w skali XXL - napisał jeden z Internautów pod udostępnionym postem. - Wow! Gratulacje - skomentował ktoś inny.

Oprócz zdjęcia jest też nagranie, na którym widać, jak ryba zostaje uwolniona i bezpiecznie wraca do Zalewu Zemborzyckiego. Niewykluczone, że wkrótce znowu jakiś szczęściarz ją wyłowi.