Strona PKP nie działa? Podróże Polaków na święta i zawiesiły system?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Strona PKP nie działa? Podróże Polaków na święta i zawiesiły system?

2022-10-28 15:22

28 października Polacy masowo ruszają na długi weekend i święta. We wtorek 1 listopada odchodzimy Wszystkich Świętych, jednak wielu z nas wydłużyło swój urlop o jeden dzień. Efekt? Tłumy w sklepach i problemy na drogach. Podróżni mają również problem z zakupem biletu na oficjalnej stronie PKP.

28.10.2022 na oficjalnej stronie PKP po próbie zakupu biletu otrzymujemy komunikat o awarii systemu sprzedaży. Wzmożony ruch na stronie związany może być z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych.

Konsumenci odsyłani są do zakupu biletów w aplikacji IC Mobile Navigator lub na stronie www.bilkom.pl. To jednak z pewnością nie zadowoli podróżujących, którzy przecież spieszą się do swoich bliskich. Prognozowana pogoda sprawiła bowiem, że wielu Polaków w ostatniej chwili zdecydowało się na przedłużenie weekendu o 31 października. Dzięki temu zyskali oni 4 dni wolnego!

- W związku ze zbliżającym się weekendem i wyjazdami na Wszystkich Świętych, obserwujemy znacznie zwiększony ruch w systemach sprzedaży. Wdrażane są działania optymalizujące, które mają przywrócić prawidłowe działanie systemu - informuje PKP w komunikacie przesłanym "Dziennikowi Bałtyckiemu".

Policyjna akcja Znicz 2022. Polacy ruszyli na drogi

W piątek 28 października rusza też policyjna akcja "Znicz 2022". Ma ona na celu zapewnić bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich. Jak zwykle w okresie świątecznym, na drodze spodziewać możemy się korków i wypadków.

- Dzień Wszystkich Świętych to pora wyjazdów, spotkań w gronie rodziny i znajomych, a także wspomnień bliskich, którzy odeszli. Koncentrując swoją uwagę na przygotowaniach i obchodach tego święta, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie swoim, bliskich czy innych osób w naszym otoczeniu. Niestety nostalgia i zaduma często usypia naszą czujności i ostrożność - informuje śląska policja.

QUIZ jaką porę roku jesteś

Pytanie 1 z 9
Twój wymarzony urlop to:
Kraków. Wpadli członkowie gangu narkotykowego. Handlowali amfetaminą, mefedronem i marihuaną